Poradnik: jaką klasę postaci w Outriders wybrać?

2 Kwiecień 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Outriders Polska Steam gra wideo postacie
Źródło: ign.com

W grze Outriders możemy wybrać jedną z czterech dostępnych tam postaci. Która z nich jest najlepsza? Oto nasz poradnik, który pomoże w wyborze postaci.

Jakie są klasy postaci?

Przed rozpoczęciem przygody z Outriders wybieramy jedną z czterech klas postaci.
1. Dewastator to klasa walcząca na bliskim dystansie, stworzona, by bronić swojego terenu. Zadaje obrażenia i wywołuje krwawienie u wszystkich wrogów w małym promieniu.
2. Piromanta to klasa średniego zasięgu, która potrafi kontrolować ogień. Zadaje obrażenia i powoduje poparzenia wszystkim wrogom w małym promieniu.
3. Technomanta to specjalista wsparcia dalekiego zasięgu, który posiada najlepsze zdolności lecznicze spośród wszystkich czterech klas. Korzysta również z szerokiego wachlarza śmiercionośnych wynalazków. Zadaje obrażenia i zamraża wszystkich przeciwników w małym promieniu.
4. Trickster to klasa walcząca na bliskim dystansie, która jest szybka i potrafi z łatwością trafiać i uciekać. Zadaje obrażenia i spowalnia wszystkich wrogów w małym promieniu.

Właściwa rozgrywka zaczyna się właśnie w tym miejscu. Autorzy przygotowali szereg lokacji, wśród których najważniejszą rolę odgrywają rozbudowane huby. To właśnie tam można rozmawiać z osadnikami i przyjmować od nich zadania. Chodzi zarówno o zarówno popychające do przodu fabułę, jak i questy poboczne.

Outriders Polska Steam gra wideo

Na czym polega Outriders?

Podstawą rozgrywki jest wypełnianie misji i walka z hordami wrogów. Przeciwnikami są wszelkiej maści potwory oraz wrogo nastawieni ludzie. Starcia są dynamiczne i choć w grze zaimplementowano system osłon. Agresywne zachowanie jest często bardziej opłacalne. Jedną z rzeczy, które zachęcają do bardziej ofensywnego zachowania jest system regeneracji punktów życia. Podczas bitew gracz może korzystać z bogatego arsenału broni palnej oraz szerokiego wachlarza umiejętności bojowych.

Jak rozwijać swoją postać?

W Outriders nie zapomniano również o systemie rozwoju postaci. W trakcie rozgrywki gracz otrzymuje punkty doświadczenia i zdobywamy kolejne poziomy. Co kilka awansów odblokowywane są nowe zdolności. Każda klasa ma ich osiem. Jednak tylko trzy mogą być aktywne w tym samym czasie. Na kolejnych poziomach otrzymuje się jednak tzw. punkty klasowe. Można wydać je na specjalne modyfikacje, zapewniające dodatkowe buffy w postaci premii do statystyk bohatera lub konkretnych umiejętności. Potencjał bojowy można zwiększyć także poprzez gromadzenie lepszego ekwipunku oraz modyfikowanie broni i elementów pancerza.

Outriders Polska Steam gra wideo

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Aktualizacja Google ulepsza informacje o pogodzie i jakości powietrza
  2. Na Steam pojawiła się nowa polska produkcja pt. Outriders
  3. Nowy symulator złoczyńcy! Recenzja Evil Genius 2
  4. Facebook zmuszony do zmian. Powodem wybory w Indiach.
  5. Stany Zjednoczone: Hakerzy znów zaatakowali. Ofiarą urzędnicy.
  6. Nowy sposób płatności w Visa! Chodzi o kryptowaluty
Czytaj dalej