Na Steam pojawiła się nowa polska produkcja pt. Outriders

1 Kwiecień 2021 | Jakub Barabasz | Premiery
Outriders Polska Steam gra wideo
Źródło: eurogamer.net

Na platformie Steam właśnie pojawiła się mroczna kooperacyjna strzelanka science fiction od polskiego studia People Can Fly. W grze gracz wciela się w załogę statku kosmicznego wysłanego na odległą planetę z misją, od której zależy los ludzkości.

Outriders to trzecioosobowa strzelanka osadzona w mrocznym uniwersum science-fiction, wzbogacona o wyraziste elementy RPG. Produkcja została opracowana przez polskie studio People Can Fly, w którego portfolio znajdują się takie gry jak Painkiller, Bulletstorm czy Gears of War: Judgment. Jej wydawcą jest Square Enix.

Fabuła gry

Akcja Outriders rozgrywa się w odległej przyszłości. Ziemia została zniszczona, a jedyną nadzieją ludzkości na przetrwanie jest odległa planeta Enoch. Na planetę zostaje wysłany ogromny statek kosmiczny Flores, na którym znajdują się tytułowi Outriders. Są to doskonale wyszkoleni żołnierze. Mają oni stawić czoła potencjalnym zagrożeniom nowego świata. Początkowo planeta Enoch wydawała się miejscem wyjątkowo gościnnym. Po pewnym czasie kolonizatorzy odebrali dziwny sygnał, a gdy próbowali dotrzeć do jego źródła, doszło do potężnej Anomalii. Kataklizm zabił wielu osadników i ciężko ranił innych. Przy okazji zniszczył też całą zabraną z Ziemi technologię. Wśród ocalałych znalazł się protagonista, w którego gracz wciela się podczas trwania fabuły.

Outriders gra wideo Steam Polska

Chcąc utrzymać go przy życiu, inni zostali zmuszeni do wprowadzenia go w długą śpiączkę. Protagonista budzi się po ponad trzydziestu latach. Szybko odkrywa, że Enoch zamienił się w jałowe pustkowie, na którym koloniści muszą codziennie walczyć o przetrwanie. Anomalia obdarzyła wielu ludzi nadprzyrodzonymi zdolnościami, które wykorzystują na swoją korzyść. Na szczęście protagonista również zyskał potężne moce, które pomogą mu zbadać źródło tajemniczego sygnału i stanąć do walki o lepsze jutro dla ludzi.

Tryb kooperacji

W Outriders można grać zarówno w pojedynkę, jak i z maksymalnie dwiema osobami w trybie kooperacji. W trybie multiplayer poziom trudności gry jest skalowany do poziomu doświadczenia i jakości sprzętu całej drużyny.

Produkcja dostępna jest za pośrednictwem platformy Steam. Dostępna jest na konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox X, a także PC.

Outriders gra wideo Steam Polska

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ghost of Thushima przekroczyła 6,5 miliona sprzedanych egzemplarzy
  2. Pojawiła się ogromna łatka do Cyberpunk 2077. Co zmieniono?
  3. Co wiemy o pracach BioWare nad nowym Dragon Age?
  4. II wojna światowa w nowej grze od polskiego studia!
  5. Trzy ciekawe tytuły na PC czyli premiery gier z 31 marca
  6. Główny scenarzysta AC Valhalla opuszcza szeregi Ubisoft
Czytaj dalej