Mod do Microsoft Flight Simulator dodaje zablokowany Kanał Sueski

31 Marzec 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Evergreen kontenerowiec - kanał Sueski
Źródło: newsraiser.com

Jeden z modderów dodał do gry Microsoft Flight Simulator słynny, uziemiony kontenerowiec Ever Given. Zrobił to aby upamiętnić niecodzienne wydarzenie jakim było zablokowanie Kanału Sueskiego na okres kilku dni.

Pewien modder dodał podobiznę statku do Microsoft Flight Simulator. Umieścił ją w rekonstrukcji Kanału Sueskiego w grze. Jest to kolejny przykład sztuki naśladującej życie i świetny dla każdego, kto chce uzyskać bardziej dynamiczny widok z lotu ptaka podczas gry.

Dlaczego Ever Given stał się sławny?

Informacja dla tych, którzy nie śledzą bieżących wydarzeń. Ever Given to masywny kontenerowiec klasy Golden, który 23 marca utknął po przekątnej w Kanale Sueskim. Podobno stało się to z powodu silnego wiatru, burzy piaskowej i możliwego błędu ludzkiego. Kanał Sueski jest jednym z najbardziej ruchliwych i najważniejszych szlaków wodnych na świecie. Wydarzenie to sparaliżowało międzynarodowy handel, utrudniając żeglugę w obu kierunkach przez kanał i kosztując globalny łańcuch dostaw ponad 52 miliardy dolarów. Przyczyna tego incydentu jest wciąż badana, ale cała sytuacja doskonale nadaje się do memów i żartów w Internecie. Została już zaadaptowana na potrzeby gry, w której główną rolę odgrywa buldożer, który został nagrany podczas próby wykopania masywnego statku.

Microsoft Flight Simulator Kanał Sueski Internet

Microsoft Flight Simulator sam często aktualizuje grę

Microsoft Flight Simulator jest w stanie zaktualizować warunki pogodowe i drogowe. Robi to po to aby dopasować je do rzeczywistych odpowiedników, używając zasobów, które już istnieją w grze. Niemniej jednak dodanie tak dużego i złożonego statku jak Ever Given jest nieco bardziej czasochłonne. Tak więc, mimo że Flight Simulator jest równie dobrze znany z misternie odwzorowywanych map świata rzeczywistego, co z realistycznego sterowania i reakcji samolotów, nie dodał on do mapy Kanału Sueskiego statku. Do akcji wkroczył modder Travis Koryciak, znany jako donut_enforcement. Zamieścił on w serwisie YouTube film. Pokazuje w nim jak samolot przelatuje nad Kanałem Sueskim. Widok przesuwa się w lewo, by dostrzec Ever Given, dokładnie zaklinowany w poprzek drogi wodnej.

Microsoft Flight Simulator Kanał Sueski Internet

Trzeba przyznać, że cała sytuacja z Ever Given jest ogromnie szkodliwa. Nie tylko dla firmy, która jest właścicielem statku, ale także dla przemysłu obsługiwanego przez Kanał Sueski. Jest bowiem wiele firm, którym przeszkadza blokada. Poniżej nagranie prezentujące widok z pokładu samolotu na Kanał Sueski.

Czytaj dalej