Ghost of Thushima przekroczyła 6,5 miliona sprzedanych egzemplarzy

30 Marzec 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Ghosts of Tsushima gra wideo sprzedaż
Źródło: ign.com

Ghost of Tsushima sprzedało się w imponującej ilości egzemplarzy. Szybko udowadniając, że jest jednym z najbardziej wartościowych tytułów 2020 roku. Nowe szczegóły pojawiły się wraz z ogłoszeniem filmu Ghosts of Tsushima, nad którym pracuje obecnie Chad Stahelski. Jakie są dalsze plany studia Sucker Punch oraz czy w najbliższym czasie gracze mogą spodziewać się sequela tej wspaniałej gry? O tym wszystkim piszemy w poniższym artykule.

6,5 milionów sprzedanych kopii w rok od premiery

Ghosts of Tsushima ukazało się niecały rok temu. Tytuł ten był jedną z najlepiej ocenianych gier 2020 roku. Stało się to pomimo premiery tuż po premierze innego wybitnego tytułu na PS4, czyli The Last of Us 2. Gra o samurajach zdołała wywrzeć na graczach znaczące wrażenie i wyrobić sobie markę. Gra pozostała w pamięci graczy dzięki wsparciu po premierze. W tym dobrze przyjętemu trybowi kooperacji. Ghosts of Tsushima nadal zyskiwało sławę w późniejszych miesiącach roku, gdy na rynku pojawiło się PlayStation 5. Sucker Punch wydało na PS5 piękną aktualizację dla Ghosts Of Tsushima, która tylko wzbogaciła wrażenia fanów i nowych graczy.

Ghosts of Tsushima gra wideo

Największy sukces studia Sucker Punch

Całe to wsparcie popchnęło Ghosts of Tsushima do sprzedaży ponad 6,5 miliona egzemplarzy. W 2019 roku ostatnia gra Sucker Punch, InFAMOUS: Second Son, sprzedała się w 6 milionach egzemplarzy po 6 latach obecności na półkach sklepowych. Krótko mówiąc, Ghosts of Tsushima jest ogromnym sukcesem dla studia. Może to oznaczać, że wkrótce ukaże się sequel tego tytułu. Tym bardziej że w produkcji jest już film. Bardzo możliwe, że Sony będzie nadal inwestować w tę franczyzę na dużą skalę.

Będzie sequel Ghosts of Thushima?

Sukces Ghosts of Tsushima wykracza poza liczby sprzedaży. Ghost of Tsushima ma wysoki wskaźnik ukończenia, plasując się w czołówce najczęściej kończonych gier na PS4 według statystyk trofeów PSN. Sukces gry sprawił, że inni twórcy zaczęli zwracać na nią uwagę. Ubisoft podobno czerpie inspirację z Ghosts of Tsushima przy tworzeniu kolejnego Assassin's Creed. Co prawda informacja ta nie została jeszcze potwierdzona, ale plotki zdążyły już obiec świat.

Ghosts of Tsushima gra wideo

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Pojawiła się ogromna łatka do Cyberpunk 2077. Co zmieniono?
Wyciekł nowy pakiet do Fortnite? Epic Games Store już zainterweniowało
Co wiemy o pracach BioWare nad nowym Dragon Age?
Główny scenarzysta AC Valhalla opuszcza szeregi Ubisoft
10 turniejów Counter-Strike Global Offensive z największą pulą nagród

Czytaj dalej