GTA nie będzie już dostępne?! Tytuł od Rockstar Games opuszcza sklep internetowy!

30 Lipiec 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Grand Theft Auto 5
Źródło: hollywoodreporter.com

GTA 5 po krótkim czasie ponownie opuszcza Xbox Game Pass. Znana seria od Rockstar Games znajdowała się w ofercie sklepu przez zaledwie trzy miesiące.

GTA odchodzi z Game Pass

Grand Theft Auto V wkrótce ponownie opuści usługę. GTA V powróciło do Games Pass w kwietniu 2021 roku dla użytkowników konsol i chmury, choć nie było to pierwsze pojawienie się tej gry na rozwijającej się platformie streamingowej Microsoftu. Co ciekawe, popularny tytuł z otwartym światem po raz pierwszy dołączył do Xbox Game Pass w styczniu 2020 roku, co było niewątpliwie ekscytującym wydarzeniem dla usługi. Choć wiele gier pozostaje w katalogu przez dłuższy okres czasu, Grand Theft Auto V opuściło go po zaledwie kilku miesiącach w maju. Jego powrót w kwietniu, a następnie, przyszedł jako niespodzianka, jednak teraz znów ma zniknąć.

GTA Online Rockstar Games motocykle

Krótka przygoda z Microsoftem

Ten krótki okres dostępu na Game Pass wydaje się być wzorem dla tytułów Rockstar. Grand Theft Auto V poprzednio pozostało w usłudze przez kilka krótkich miesięcy. Red Dead Redemption 2 podobnie utknął w krótkoterminowym charakterze, dołączając do Xbox Game Pass w maju 2020 roku przed opuszczeniem miesięcy później, 7 września. Obecnie Microsoft nie ogłosił jeszcze potencjalnego drugiego uruchomienia prequela Red Dead Redemption.

GTA V wkrótce pojawi się w nowej wersji

Grand Theft Auto V pierwotnie ukazało się pod koniec 2013 roku na platformach PlayStation 3 i Xbox 360, a następnie zostało przeniesione na PS4 i Xbox One. Wraz z nową generacją konsol nie jest zaskoczeniem, że Rockstar Games i wydawca Take-Two Interactive po raz kolejny odnawiają ten tytuł. W tym sezonie świątecznym słynny tytuł z otwartym światem zostanie po raz kolejny wydany w wersji na PS5 i konsole Xbox serii X|S.

GTA

Czytaj dalej