Fifa przejdzie na wersję free-to-play? To możliwe od 2022 roku!

29 Lipiec 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Fifa Electronic Arts EA Sports
Źródło: technclub.com

Nowe produkcje od Electronic Arts mają przejść na model free-to-play. Tak przynajmniej głoszą najnowsze plotki dotyczące przyszłych tytułów od EA Sports.

Obiecujące oświadczenie

Oświadczenie dyrektora generalnego EA Sports potwierdza plotki mówiące o tym, że przyszłe gry po FIFA 22 mogą być free-to-play. Electronic Arts, opracowuje i wydaje szereg sportowych gier wideo, takich jak FIFA, NBA Live i Madden NFL. Firma ma kilka projektów nadchodzących w 2021 roku, takich jak FIFA 22 i Madden NFL 22.

Electronic Arts Fifa Ultimate Team gra wideo

Free-to-play od 2022 roku?

EA Sports niedawno ujawniła datę premiery FIFA 22 i gwiazdę okładki wraz z ekscytującym zwiastunem rozgrywki. Kolejną gwiazdą, która uświetni okładkę gry FIFA, będzie Kylian Mbappé, francuski piłkarz występujący na pozycji napastnika w klubie Paris Saint-Germain. Tegoroczna odsłona gry wykorzysta sprzęt obecnej generacji, czyli PlayStation 5, Xbox Series X/S oraz Google Stadia. Osoby grające w FIFA 22 na tych platformach będą mogły zapoznać się z nową technologią EA HyperMotion Technology oraz autorskim uczeniem maszynowym, które posłużą do stworzenia realistycznego i płynnego doświadczenia piłkarskiego. Z przecieków wynika, że FIFA 23 będzie darmowa i wyposażona w funkcję crossplay, dzięki czemu piłkarska franczyza stanie się usługą ciągłą, a nie coroczną premierą.

Wracają stare franczyzy

Obok corocznych wydań takich jak FIFA i Madden NFL, EA Sports planuje również przywrócić niektóre ze swoich starszych sportowych franczyz. Nadchodzące EA SPORTS PGA TOUR przywróci możliwość rozgrywki w golfa. EA Sports długo prosperował na rocznym modelu wydania, z flagowych franczyzy jak FIFA i Madden NFL niezawodnie wysyłki każdego roku. Jednak branża gier odwraca się od tej praktyki na rzecz długoterminowego wsparcia dla pojedynczych wydań. Krótko mówiąc, Electronic Arts zmierza w kierunku formuły free-to-play.

Fifa Ultimate Team

Czytaj dalej