Policja w tym miejscu jeszcze nigdy nie miała takiej interwencji! Co się wydarzyło?

29 Czerwiec 2021 | Jakub Barabasz | Internet
Wielka Brytania mandat policja
Źródło: pixabay.com

Ponad 50 osób zostało aresztowanych po nielegalnej imprezie w parku narodowym w Steyning (Wielka Brytania), w której wzięło udział prawie 2000 osób.

Nie obyło się bez rannych

Jeden oficer został zaatakowany, a inny był leczony z powodu podejrzenia złamania ręki po kraksie na miejscu zdarzenia. Byłą to jedna z największych nieplanowanych operacji, jakich doświadczyli miejscowi funkcjonariusze w ostatnich latach. Aresztowani zostali zabrani do aresztu pod zarzutem przestępstw, w tym jazdy pod wpływem alkoholu i narkotyków, posiadania narkotyków i kradzieży.

Wielka Brytania mandat policja

Przepisy mówią jasno

Zgodnie z obowiązującymi przepisami zgromadzenia nie mogą przekraczać 30 osób, chyba że są objęte prawnym zwolnieniem. Filmy na mediach społecznościowych pokazały duże tłumy zebrane w sobotę w nocy i imprezę do rana z profesjonalnymi systemami dźwiękowymi i oświetleniowymi. Sprzęt muzyczny został przejęty przez funkcjonariuszy, a osiem osób zostało zidentyfikowanych jako podejrzani organizatorzy i aresztowanych.

Były też kolizje

Doszło do dwóch kolizji z udziałem samochodów policyjnych. W pierwszym z nich funkcjonariusz został ranny w wyniku zderzenia z pojazdem opuszczającym imprezę. Kierowca i pasażerowie zostali zabrani do szpitala, a 20-letni mężczyzna został aresztowany pod zarzutem jazdy pod wpływem alkoholu i narkotyków. W drugim wypadku kierowca został aresztowany pod zarzutem niezatrzymania się, niebezpiecznej jazdy i niepoddania się testowi na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wielka Brytania mandat policja

Czytaj dalej