Wdarła się szturmem i zdobyła poparcie ludzi. Jak teraz radzi sobie popularna waluta?

28 Maj 2021 | Jakub Barabasz | Internet
Dogecoin kryptowaluta Bitcoin pieniądze internet social media
Źródło: pixabay.com

Dogecoin był ulubioną kryptowalutą Internetu w ostatnich miesiącach. Wszystko zmieniło się po osiągnięciu szczytu na początku maja.

Jednak, mimo że małe spadki nadal trwają, ceny Dogecoin zaczynają wyglądać nieco bardziej stabilnie i nadal są wysokie w porównaniu z okresem sprzed kwietnia tego roku. Więc czy Dogecoin ustabilizował się ponownie?

Dogecoin kryptowaluta Bitcoin pieniądze internet

Duży wzrost ale i duży spadek

Dogecoin wzrósł do rekordowego poziomu 0,74$ w pierwszym tygodniu maja, ale w ciągu ostatnich dwóch tygodni spadał. Krach na rynku dotknął również inne kryptowaluty na przykład Bitcoin i Etherum. Sam Dogecoin zaliczył 50% spadek, ale teraz jego wartość zaczyna wzrastać. Dogecoin zyskał 2,74% wartości od 24 godzin temu i obecnie notowany jest na poziomie 0,35$. Po osiągnięciu najniższego poziomu 23 maja wykres CoinDesk dla Dogecoin jest stosunkowo liniowy, co sugeruje, że od tego czasu nie wykazuje dużej zmienności, z wyjątkiem jednego szczytu 25 maja. Trudno powiedzieć, czy stabilność Dogecoin w ciągu ostatnich kilku dni będzie trwała, ale jego wartość osiągnęła punkt, w którym znajdował się przed hossą rozpoczętą w kwietniu.

Amerykański miliarder pomógł małej walucie

Elon Musk uznawany za napędzającego dziką passę Dogecoin zaczął o nim tweetować w lutym, kiedy waluta meme była stosunkowo nieznana, a uwaga wszystkich skupiała się na Bitcoinie, czyli największej na świecie kryptowalucie. Wkrótce Dogecoin podskoczył o 50%. Jednak po krachu rynkowym w zeszłym tygodniu wielu inwestorów oskarżyło Muska o manipulowanie rynkiem kryptowalut za pomocą jego komentarzy w mediach społecznościowych. Musk powiedział, że popiera kryptowaluty i mają one potencjał, aby stać się przyszłą walutą Ziemi. Jednak na razie inteligentni inwestorzy powinni pamiętać, że wiele z kryptowalut, które spadły w wartości podczas krachu w 2018 roku, nigdy nie odzyskało maksimum swojej wartości.

Doge kryptowaluta pieniądze finanse

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kultowa produkcja w nowej odsłonie! Co tym razem szykują twórcy?
  2. 1/8 ludzkości ma korzystać z tej strony. Czy wśród nich będziesz również Ty?
  3. 10 milionów złotych w jeden dzień? Tym ludziom udała się ta sztuka!
  4. Czekasz na tegoroczną olimpiadę? No to mamy coś dla Ciebie!
  5. Czekałeś na ten tytuł? Niestety ale możesz się zawieść. Recenzja Biomutant
  6. Czy nowy dodatek zmieni oblicze słynnej gry? Czym jest Ukryta Głębia?
Czytaj dalej