Gdzie obejrzeć finał Ligi Mistrzów? Internet czy jednak telewizja?

28 Maj 2021 | Jakub Barabasz | Internet
Liga Mistrzów internet telewizja
Źródło: pixabay.com

W sobotę 29 maja odbędzie się 29 finał rozgrywek Ligi Mistrzów. Ostateczne starcie tego sezonu będzie oglądać około miliard osób na całym świecie.

Dwa angielskie zespoły - Manchester City oraz Chelsea Londyn zmierzą się ze sobą w finale najbardziej prestiżowych rozgrywek w Europie. Finał Ligi Mistrzów zostanie rozegrany na Estadio do Dragao, czyli domowym stadionie słynnego FC Porto. Warto zaznaczyć, że pierwotnie finał miał odbyć na Ataturk Olympic Stadium w Stambule, jednak ze względu na niestabilną sytuację polityczną UEFA podjęła decyzję o przeniesieniu finałowego meczu właśnie do Portugalii.

Liga Mistrzów internet telewizja

Gdzie obejrzeć finał Ligi Mistrzów - Internet czy Telewizja

Mecz pomiędzy Manchesterem City a Chelsea Londyn będzie można obejrzeć za darmo za pośrednictwem stacji Telewizji Polskiej a dokładniej to kanału TVP1. Spotkanie będzie można obejrzeć także na płatnym kanale Polsat Sport Premium 1. Wcześniejsze mecze Ligi Mistrzów były dostępne właśnie w systemie PPV na antenach Polsatu Sport Premium, a jeden wybrany mecz każdej kolejki transmitowany był także na antenie Telewizji Polskiej. Osoby, które nie będą miały dostępu do telewizora bądź będą wolały obejrzeć spotkanie za pośrednictwem internetu, również będą miały taką możliwość. Telewizja Polska udostępni spotkanie za darmo na swojej stronie internetowej sport.tvp.pl, natomiast Polsat udostępni mecz odpłatnie na platformie Ipla.

Porównanie zespołów

Manchester City mimo systematycznych występów w europejskich pucharach posiada tylko jedno trofeum i to sprzed ponad 50 lat. Obywatele wygrali bowiem Puchar Zdobywców Pucharów w 1970 roku. Co ciekawe w finale pokonali polski zespół - Górnik Zabrze. Manchester City to także 7-krotny mistrz Anglii oraz 6-krotny zdobywca Pucharu Anglii. Klub ten po raz pierwszy występuje w finale Ligi Mistrzów. Chelsea Londyn pojawiło się w finale Ligi Mistrzów 2 razy. W 2008 roku przegrali z Manchesterem United, natomiast w 2012 roku pokonali Bayern Monachium. Popularni The Blues to 6-krotni mistrzowie Anglii oraz 8-krotni zdobywcy Pucharu Anglii.

Liga Mistrzów internet telewizja

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wdarła się szturmem i zdobyła poparcie ludzi. Jak teraz radzi sobie popularna waluta?
  2. Kultowa produkcja w nowej odsłonie! Co tym razem szykują twórcy?
  3. 1/8 ludzkości ma korzystać z tej strony. Czy wśród nich będziesz również Ty?
  4. 10 milionów złotych w jeden dzień? Tym ludziom udała się ta sztuka!
  5. Czekasz na tegoroczną olimpiadę? No to mamy coś dla Ciebie!
  6. Czekałeś na ten tytuł? Niestety ale możesz się zawieść. Recenzja Biomutant
Czytaj dalej