Wyciekły tajne dokumenty Electronic Arts. Firma znów się nie popisała

28 Kwiecień 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Electronic Arts Fifa Ultimate Team gra wideo EA Sports Origin
Źródło: slashgear.com

Electronic Arts nie cieszy się dobrą opinią wśród graczy. Wszystko to przez politykę firmy dotyczącą płatnych treści w ich produkcjach.

Ultimate Team kamieniem węgielnym Fify

Electronic Arts chce za wszelką cenę skierować kolejnych graczy do trybu Ultimate Team. Jest to obecnie flagowy tryb dostępny w grze. Pozwala on graczom wydawać prawdziwe pieniądze w celu kupieniu specjalnych loot boxów, w których znajdują się zaowdnicy. Lootboxy zazwyczaj oferują losowe kolekcje wirtualnych dóbr z kuszącą jednak i bardzo nikłą szansą na coś, co może dać realną przewagę w grze lub kosztować sporo wirtualnych coinsów na rynku. Od pewnego czasu loot boxy od Electronic Arts w niektórych kręgach postrzegane są jako zwykły hazard i są ograniczane a firma zmuszana do wypłacania sporych kar (przykład Holandii).

Inne tryby nie są ważne

Stacja CBC News doszła do wewnętrznych dokumentów Electronic Arts. Jak z nich wynika obecna strategia firmy, polega na ukierunkowaniu wszystkich treści, teaserów itp. spraw właśnie na FUT. Firma chce napędzać emocje i utworzyć nowy lejek przyszłych graczy, którzy obecnie korzystają raczej z innych trybów gry. Electronic Arts szybko zareagowało na wyciek i wydało już komunikat w tej sprawie. "Wszystkie gry EA mogą być odtwarzane bez wydawania na przedmioty w grze i większość graczy ich nie wydaje". Oto odpowiedź firmy. Dodatkowo EA Sports zaznaczyło, że dokument postrzegany jest bez kontekstu. W oświadczeniu zamieszczonym na swojej stronie internetowej Electronic Arts broniło trybu FUT i transakcji pieniężnych w swoich tytułach.

Electronic Arts Fifa Ultimate Team gra wideo

Loot boxy pod lupą władzy?

Loot boxy zostały skontrolowane pod kątem ich powiązań z hazardem przez lata, a wielu wydawców zmieniło sposób sprzedaży przedmiotów w grze w odpowiedzi na krytykę. Epic Games usunęło ślepe losowanie loot boxów w trybie "Save the World" Fortnite'a w 2019 roku i teraz pozwala graczom zobaczyć, co jest w środku przed zakupem. Bungie usunęło płatne loot boxy z Destiny 2 w 2020 roku. A EA usunęła zakupy w grze ze Star Wars Battlefront 2 zaledwie kilka godzin przed premierą gry w 2017 roku, co pozwoliłoby ludziom kupić specjalną walutę, która mogłaby zostać wykorzystana do zakupu loot boxów.

EA znów nie dotrzymało słowa

Miesiące po kontrowersjach związanych z Battlefront 2 zapowiadano, że EA będzie uczyć się na błędach i stanie się lepsza". Wygląda jednak na to, że loot boxy w FUT były na tyle wartościowe dla EA, że studio będzie nadal popychać graczy w kierunku tego trybu.

Electronic Arts Fifa Ultimate Team gra wideo

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skórka Neymara jest już dostępna w Fortnite. To nie koniec atrakcji
  2. Poradnik: Jak odblokować strój Neymara w Fortnite?
  3. Niesprawiedliwe bany w Call of Duty? Są masowe zgłoszenia graczy
  4. Dziś premiera nowego DLC do gry Europa Universalis IV!
  5. Kultowe RPG powraca w nowej odsłonie! Premiera NieR Replicant ver1.224
  6. Oscary 2021. Jaki film zwyciężył i kto został najlepszym aktorem roku?
Czytaj dalej