Ile konsol PS5 udało się sprzedać Sony w marcu? Wynik może zaskoczyć

28 Kwiecień 2021 | Jakub Barabasz | Sprzęt
Sony PlayStation 5 next-gen konsola do gier wideo raport finansowy
Źródło: deseret.com

Sony wydało ostatnio swój raport finansowy za marzec. Jak się okazuje, nowa generacja konsol od firmy Sony sprzedaje się znakomicie.

Prawie 8 milionów sprzedanych egzemplarzy

W okresie od 5 do 31 marca firma Sony sprzedała 7 800 000 konsol PlayStation 5. Tak wynika przynajmniej z najnowszego raportu finansowego przedsiębiorstwa. Liczba abonentów PlayStation Plus wynosi obecnie 47,6 miliona, co oznacza wzrost o 14,7% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Dane z czwartego kwartału przyniosły firmie PlayStation całkowity zysk operacyjny w wysokości 3,14 miliarda dolarów w roku finansowym 2020, co jest rekordem dla Sony.

Sony PlayStation 5 next-gen konsola do gier wideo

Udany rok 2020 i jeszcze lepszy 2021?

Ostatni raport finansowy Sony ujawnił, że firma dostarczyła 4,5 miliona sztuk PS5 na całym świecie do końca 2020 roku. Oznacza to, że od stycznia do marca wysłano 3,3 miliona sztuk, co daje pojęcie o aktualnych możliwościach produkcyjnych Sony. Obecnie nadal trudno jest kupić najnowszą konsolę od Sony. Dzieje się tak, ponieważ popyt znacznie przewyższa podaż. PlayStation 5 była najszybciej sprzedającą się konsolą w historii USA. Bardzo podobny wynik osiągnęła także w innych rejonach świata.

PlayStation 4 nie odchodzi jeszcze w zapomnienie

Sony dostarczyło również dodatkowy milion konsol PS4 w ostatnim kwartale, dzięki czemu dotychczasowa liczba sprzedanych konsol wynosi 115,9 mln sztuk. Liczba ta spadła o 28,6% w porównaniu do ubiegłego roku. Raport Sony sugeruje, że PS5 sprzedaje się na świecie nieco szybciej niż PS4. Siedem lat temu w podobnym okresie Sony sprzedało 7,6 mln konsol PlayStation 4. Konsolo PS4 na pewno jeszcze nie odchodzi w zapomnienie. Większość producentów wydaje swoje nowe gry zarówno na konsolę PlayStation 4, jak i tą z nowej generacji. Taki zabieg z pewnością spowoduje, że jeszcze przez kilka lat starsza wersja konsoli będzie jeszcze w użyciu.

Sony PlayStation 5 next-gen konsola do gier wideo

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skórka Neymara jest już dostępna w Fortnite. To nie koniec atrakcji
  2. Oscary 2021. Jaki film zwyciężył i kto został najlepszym aktorem roku?
  3. Wiedźmin 3 pobił rekord! Tak dobrego roku jak 2020 jeszcze nie miał
  4. Nadchodzi nadprzyrodzony horror! Pojawił się trailer filmu "Obecność 3"
  5. Kultowe RPG powraca w nowej odsłonie! Premiera NieR Replicant ver1.224
  6. Pieniądze: Dogecoin osiągnął szczyt? Jak wygląda sytuacja nowej waluty?
Czytaj dalej