Nowy smartfon Xiaomi Mi Mix pojawi się na rynku 29 marca

28 Marzec 2021 | Jakub Barabasz | Mobile
Xiaomi Chiny producent smartfon
Źródło: androidheadlines.com

Smartfon Xiaomi Mi Mix, który ma się nazywać Mi Mix Fold, będzie prawdopodobnie napędzany przez flagowe specyfikacje, w tym chipset Snapdragon 888.

Xiaomi nie odświeżało flagowych smartfonów z serii Mi Mix już od około dwóch lat. Jednak plotki krążące po sieci sugerują, że marka może przywrócić serię Mi Mix. Ma ona powrócić nie tylko z dużym ekranem, ale i składanym. Spekulacje sugerują, że nowy telefon może nazywać się Mi Mix 4 Pro Max lub Mi Mix Fold. Druga z nazw wydaje się być jednak bardziej prawdopodobna.

Powrót serii Mi Mix oficjalnie potwierdzony

Xiaomi oficjalnie potwierdziło powrót serii Mi Mix w nowej premierze. Premiera, która odbędzie się 29 marca została potwierdzona przez markę. Oczekuje się, że nowy telefon Mix zostanie wprowadzony na rynek wraz z Mi 11 Ultra. Wcześniejsze przecieki sugerowały, że Mi Mix Fold może mieć składany wyświetlacz na zewnątrz. Jednak nowsze przecieki sugerują ekran składany do wewnątrz. To mogłoby dać telefonowi podobny design do Samsunga Galaxy Fold 2.

Xiaomi smartfon mobile Chiny

Wewnętrzna specyfikacja

Urządzenie będzie zasilane przez chipset Qualcomm Snapdragon 888 w połączeniu z 12 GB lub 16 GB pamięci RAM i ewentualnie 256 GB pamięci masowej. Oczekiwana jest bateria 4,500mAh z obsługą 65W szybkiego ładowania przewodowego. Nowy model ma również posiadać potrójną konfigurację aparatu. Ten zestaw może zawierać 50MP główny czujnik, 48MP ultra-szeroki czujnik i inny 48MP aparat z 5X lub 2X zoomem optycznym. Premiera 29 marca odbędzie tylko w Chinach i jak na razie nie wiadomo, czy Mi Mix Fold, lub jakkolwiek będzie się nazywał, trafi na rynki międzynarodowe, w tym do Indii.

Czym jest Xiaomi?

Xiaomi to międzynarodowa firma elektroniczna założona w kwietniu 2010 roku z siedzibą w Pekinie. Xiaomi produkuje i inwestuje w smartfony, aplikacje mobilne, laptopy, sprzęt AGD, torby, buty, elektronikę użytkową i wiele innych produktów. Jest również czwartą firmą na świecie po Apple, Samsungu i Huawei, która posiada samodzielnie opracowany mobilny system-on-chip. Xiaomi zatrudnia 18 170 pracowników na całym świecie. Rozszerzyła działalność na inne rynki, w tym Wielkie Chiny, Singapur, Japonię, Koreę Południową, Rosję, Afrykę Południową oraz większość krajów i regionów w Azji Południowo-Wschodniej i Europie.

Xiaomi smartfon mobile Chiny

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

League of Legends: Wild Rift - jak będzie wyglądał gameplay?
W sieci pojawiło się ponad 700 prototypów PlayStation 2
Warner Bros: W sieci pojawił się trailer drugiej części Suicide Squad

Czytaj dalej