Co ma wspólnego Wiedźmin z Olimpiadą? Medalion Szkoły Kota pomógł w zdobyciu medalu!

28 Lipiec 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Wiedźmin Dziki Gon CD Projekt Red
Źródło: youtube.com

Rosyjska strzelczyni sportowa i fanka gry Wiedźmin, Vitalina Batsarashkina, zdobyła złoto na Olimpiadzie w Tokio, nosząc medalion z gry Wiedźmin 3.

Olimpijka fanką serii Wiedźmin

Rosyjska strzelczyni sportowa Vitalina Batsarashkina pokazała swoją miłość do serii Wiedźmin, nosząc medalion z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Ciesząca się uznaniem krytyków seria rozpoczęła się od gry Wiedźmin w 2007 roku i jest inspirowana powieściami fantasy o tej samej nazwie autorstwa polskiego autora Andrzeja Sapkowskiego.

Wiedźmin 3 CD Projekt Red Ciri

Dziki Gon to światowy hit

Po raz pierwszy wydany w 2015 roku Wiedźmin 3: Dziki Gon jest trzecią odsłoną franczyzy autorstwa CD Projekt Red i jest często uważany za jedną z najlepszych gier wideo wszech czasów zarówno przez krytyków, jak i fanów. Ukochana gra akcji z elementami role-playing nadal cieszy się niesłabnącą popularnością, podobno w 2020 roku zaliczyła swój najlepszy rok od premiery, bijąc rekord ponad 30 milionów sprzedanych egzemplarzy. Jest to w dużej mierze zasługa adaptacji serialu Netflixa, w którym w rolę wiedźmina Geralta wcielił się Henry Cavill.

Rosjanka nie pierwszy raz pokazuje się z symbolem Wiedźmina

Olimpijka Vitalina Batsarashkina była widziana z medalionem Szkoły Kota, gdy zdobyła złoty medal w pistolecie pneumatycznym podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2021 roku. Pięć lat temu również ta zawodniczka trafiła na pierwsze strony gazet, gdy nosiła medalion Szkoły Wilka na swoich okularach strzeleckich na Igrzyskach Olimpijskich 2016 w Rio De Janeiro. Biorąc pod uwagę oszałamiającą liczbę sportowców startujących na Olimpiadzie w Tokio, byłoby chyba bardziej zaskakujące, gdyby żaden z nich nie był graczem. Wspaniale jest widzieć, że pasja Vitaliny Batasarashkiny do serii Wiedźmin pozostaje silna po latach od jej pierwszego debiutu w Rio, a po zakończeniu zawodów, będzie mogła cieszyć się next-genową aktualizacją Wiedźmina 3, jak również drugim sezonem serialu Netflixa w tym roku.

Wiedźmin 3 PlayStation Xbox gra wideo CD Projekt Red

Czytaj dalej