1/8 ludzkości ma korzystać z tej strony. Czy wśród nich będziesz również Ty?

27 Maj 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Sony PlayStation Now Xbox Google Amazon
Źródło: geekycraze.com

W pogoni za dotarciem do miliarda użytkowników urządzeń Sony ujawnia, że ma plany dotarcia do szerszego grona odbiorców z usługą PlayStation Now. Choć początkowo ma to być usługa strumieniowania w chmurze, PS Now ma potencjał, by stać się godnym konkurentem Xbox Game Pass, jeśli będzie odpowiednio prowadzona i dostarczana.

Trudne początki PlayStation Now

PlayStation Now zaczynało jako usługa streamingowa w chmurze, ale nie była to usługa mocno udana. Nawet w 2021 roku branża nie wydaje się pewna, jak najlepiej wdrożyć strumieniowe przesyłanie gier dla graczy, o czym w pewnym stopniu świadczą zmagania Google i Amazon. Jednak PlayStation Now ewoluował na przestrzeni lat, a teraz dodaje kilka nowych gier za darmo każdego miesiąca, wypełniając podobną rolę co Xbox Game Pass.

Sony PlayStation Now Xbox Google Amazon

Sony zapowiedziało zmiany

Podczas ostatniego spotkania Sony, ujawniono, że firma planuje rozszerzyć swoją usługę PlayStation Now. Jest to część inicjatywy mającej na celu powiększenie globalnej grupy odbiorców Sony, która w przyszłości ma liczyć nawet miliard osób, co stanowi znaczny wzrost w stosunku do obecnych 160 milionów użytkowników urządzeń Sony. Podczas spotkania, Sony wyraziło determinację do inwestowania zarówno w studia first-party, jak i zewnętrzne, aby ulepszyć bibliotekę gier PlayStation Now, ale szczegóły na temat tego, jak i kiedy, nie zostały jeszcze ujawnione.

Firma liczy na 10-krotny wzrost

Choć Sony planuje usprawnić PlayStation Now, warto zauważyć, że udział usługi w globalnej widowni Sony to ułamek procenta. Na maj 2020 roku liczba subskrybentów wynosiła około 2,2 mln, co stanowi mniej niż 1,5% ze 160-milionowej populacji konsumentów Sony zidentyfikowanej podczas środowego spotkania. To potencjalnie pokazuje, że Sony nie udało się złapać wystarczająco szerokiej sieci wokół własnej publiczności, co firma musi rozwiązać, jednocześnie poszerzając bibliotekę dostępnych tytułów w usłudze. PlayStation Now powinno być przede wszystkim reklamowane jako konkurent dla szybko rosnącego Xbox Game Pass, gdyż darmowe gry dostępne w ramach abonamentu wydają się być bardziej kuszące dla graczy niż streaming gier już teraz.

Sony PlayStation Now Xbox Google Amazon

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 milionów złotych w jeden dzień? Tym ludziom udała się ta sztuka!
  2. Czekasz na tegoroczną olimpiadę? No to mamy coś dla Ciebie!
  3. Czekałeś na ten tytuł? Niestety ale możesz się zawieść. Recenzja Biomutant
  4. Czy nowy dodatek zmieni oblicze słynnej gry? Czym jest Ukryta Głębia?
  5. Tę postać lubi każdy z nas. Nie uwierzysz ile lat już kończy!
  6. Powrót kultowego serialu! Poznaj szczegóły premiery nowego sezonu
Czytaj dalej