10 milionów złotych w jeden dzień? Tym ludziom udała się ta sztuka!

27 Maj 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Wiedźmin CD Projekt Red gra planszowa Kickstarter
Źródło: polygon.com

Wiedźmin przekształcony w grę planszową o nazwie "Stary Świat" w mgnieniu oka przekroczył swój cel na Kickstarterze.

Szykuje się nowa gra o Wiedźminie

Ta pełna akcji przygodowa gra planszowa ma być wypełniona wciągającymi wyborami i mechaniką, która spodoba się zarówno nowicjuszom, jak i doświadczonym graczom. Cel 306 452 dolarów został osiągnięty na długo przed terminem 11 czerwca, osiągając ponad 2,6 miliona dolarów w ciągu zaledwie jednego dnia. Liczba ta wciąż rośnie, ponieważ z każdą chwilą przybywa zwolenników, którzy decydują się wkroczyć do świata Wiedźmina i pokonać mistyczne stwory.

Wynik pracy dwóch studiów

Wiedźmin: Stary Świat powstał dzięki połączonym wysiłkom dwóch studiów gier, z których każde ma ogromny entuzjazm dla uniwersum Wiedźmina i całego uniwersum. Go On Board i CD Projekt Red, czyli studio odpowiedzialne za Wiedźmina 3, pracowały wspólnie nad projektem. Według strony Kickstartera dla Wiedźmin: Old World, gra planszowa Wiedźmin zebrała ponad 2,6 miliona dolarów, co jest nie lada wyczynem. Gra planszowa przebiła swój główny cel 300 tysięcy dolarów, zdobywając dla wspierających szereg celów dodatkowych, takich jak rozszerzenie do pakietu Wild Hunt, nowe potwory i dodatkowe figurki.

Wiedźmin CD Projekt Red gra planszowa Kickstarter

Na czym będzie polegała gra?

Gra zawiera imponujące miniatury przedstawiające ikonicznych wrogów Wiedźmina, a także serię miniatur Wiedźmina, w które gracze mogą się wcielić, pokonując potwory w pojedynkę lub w kooperacji. Wiedźmin: Stary Świat rozgrywa się lata przed tym, jak Geralt z Rivii rozpoczął swoją epicką wyprawę, a gracze będą zmuszeni do podejmowania trudnych wyborów, gdy przejmą rządy nad własną wiedźmińską postacią i pokonają przerażające potwory oraz ujarzmią potężną magię. Gracze będą podróżować po ogromnej planszy i próbować ukończyć misję pełną moralnych wyborów oraz zabijania potworów.

Kiedy produkcja ujrzy światło dzienne?

Ponieważ gra osiągnęła swój cel na Kickstarterze, Wiedźmin: Old World zostanie wydany na całym świecie. Go On Board i CD Projekt Red twierdzą, że gra wejdzie w ostatnią fazę rozwoju przedprodukcyjnego od czerwca do października, a produkcja i transport będą miały miejsce od listopada do maja 2022 roku.

Wiedźmin CD Projekt Red gra planszowa Kickstarter

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czekasz na tegoroczną olimpiadę? No to mamy coś dla Ciebie!
  2. Czekałeś na ten tytuł? Niestety ale możesz się zawieść. Recenzja Biomutant
  3. Czy nowy dodatek zmieni oblicze słynnej gry? Czym jest Ukryta Głębia?
  4. Tę postać lubi każdy z nas. Nie uwierzysz ile lat już kończy!
  5. Powrót kultowego serialu! Poznaj szczegóły premiery nowego sezonu
  6. Ogromne straty! Czy rynek kryptowalut wytrzyma to trzęsienie?
Czytaj dalej