Co wiemy o pracach BioWare nad nowym Dragon Age?

29 Marzec 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Dragon Age BioWare seria gier wideo
Źródło: theglobalcoverage.com

Dragon Age 4 nadchodzi. Tego możemy być już pewni. Wszystko dlatego, że po kilku latach bycia jedną z najbardziej otwartych tajemnic w rozwoju gier, nowa część została potwierdzona. Kiedy jednak nadejdzie nowe Dragon Age? To już niestety bardziej skomplikowana sprawa. BioWare już od kilku lat pracuje nad wyczekiwaną kontynuacją Dragon Age: Inkwizycja i choć co jakiś czas dostajemy garść informacji na jej temat, to solidne fakty na jej temat wciąż są rzadkością.

Choć nazywamy ją Dragon Age 4, ostatni zwiastun gry wydaje się sugerować, że seria może przeciwstawić się własnym konwencjom nazewniczym w czwartej odsłonie i po prostu posługiwać się tytułem Dragon Age. Niezależnie jednak od tego, czy zdecydujemy się zrezygnować z cyfry 4, zwiastun wskazuje na to, że gra nadal będzie sequelem, w którym pojawią się postacie z Dragon Age: Inkwizycja i poprzednich tytułów, w tym Varric i Solas. Teraz gdy wchodzimy w nową generację konsol wraz z premierą PS5 i Xbox Series X, mamy nadzieję, że regularność pojawiania się informacji o Dragon Age 4 wzrośnie.

Dragon Age BioWare gra wideo

Zwiastun

The Game Awards 2020 przyniosło głodnym fanom Dragon Age zupełnie nowy zwiastun do podziwiania. Choć wciąż nie zdradza on zbyt wiele, to przedstawia postaci Varrica i Solasa. Można w nim ujrzeć także kilka niezwykle ładnych lokacji. Najprawdopodobniej przyjdzie nam eksplorować, gdy w końcu będziemy mogli stać się nowym bohaterem Thedas. Podczas Gamescom Opening Night Live dostaliśmy zakulisowy filmik z deweloperami z BioWare, którzy chętnie zaczęli opowiadać o swoich planach na czwartą odsłonę gry.

Data premiery

Raport Venture Beat z 2018 roku sugerował, że data premiery Dragon Age 4 jest oddalona o co najmniej trzy lata (od czasu publikacji), a tytuł dla czwartej odsłony nie został jeszcze nawet wybrany. Zasadniczo wygląda na to, że Dragon Age 4, jeśli tak brzmi jego prawdziwa nazwa, nie będzie z nami do 2022 roku lub później.

Czym jest Dragon Age?

Dragon Age to seria gier wideo z gatunku role-playing, stworzona i rozwijana przez firmę BioWare. Seria doczekała się wydań na konsole Xbox 360, PlayStation 3, Microsoft Windows, OS X, PlayStation 4 i Xbox One. Do tej pory wydano trzy części gry. Ukazywały się one odpowiednio w 2009, 2011 oraz 2014 roku. Do wszystkich trzech głównych gier serii dołączono szereg rozszerzeń i dodatków z zawartością do pobrania.

Dragon Age BioWare gra wideo

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Główny scenarzysta AC Valhalla opuszcza szeregi Ubisoft
10 turniejów Counter-Strike Global Offensive z największą pulą nagród
Fortnite dodaje Alli, siostrę Lynx, do gry w kwietniowym Crew Pack

Czytaj dalej