Pracownik Google seryjnym mordercą? Na to wskazują informacje w internecie!

26 Czerwiec 2021 | Jakub Barabasz | Internet
Hristo Georgiev Google internet Wikipedia
Źródło: twitter.com

Szwajcarski inżynier współpracujący z firmą Google natknął się na zaskakujące informacje na jego temat w wyszukiwarce. Według nich jest on...mordercą.

Nieprawdopodobna historia

Historia, która przydarzyła się Hristo Georgievowi, inżynierowi z Zurychu jest nieprawdopodobna. Georgiev przeglądał kiedyś swoją skrzynkę odbiorczą, gdy natknął się na e-mail od jednego ze swoich byłych kolegów, który chciał mu powiedzieć, że Google błędnie powiązał jego zdjęcie z byłym bułgarskim mordercą. W swoim wpisie na blogu Georgiev powiedział, że po przeczytaniu maila otworzył Google i wpisał swoje nazwisko w pasku wyszukiwania. I tak jego kolega nie pomylił się. Google pokazało zdjęcie Georgiewa, ale ze stroną Wikipedii bułgarskiego seryjnego mordercy, który został stracony 28 sierpnia 1980 roku.

Hristo Georgiev Google internet Wikipedia

To nie żart

Inżynier pomyślał jednak, że ktoś chce mu zrobić wyszukany kawał, ale gdy otworzył stronę Wikipedii, nie znalazł tam jego zdjęcia. Algorytm Google Knowledge Graph w jakiś sposób fałszywie skojarzył jego zdjęcie z artykułem Wikipedii o seryjnym mordercy. Po dobrej zabawie z kilkoma przyjaciółmi Georgiev poważnie zastanowił się nad tym wydarzeniem i zdał sobie sprawę, jak mroczną drogę mogło ono obrać. Powiedział, że po przeczytaniu artykułu w Wikipedii można by się domyślić, że on i zabójca to dwie różne osoby, ale nigdy nie można mieć takiej pewności. Fakt, że algorytm używany przez miliardy ludzi może tak łatwo naginać informacje w taki sposób jest naprawdę przerażający dodał.

Należy dbać o swoje imię w sieci

Georgiev powiedział, że każdy, kto jest w Internecie, musi dbać o swoją reprezentację internetową. Niedługo potem zaktualizował, że problem został naprawiony. Wyszukiwanie nazwiska Hristo Georgieva nie powoduje teraz dołączenia obrazu do strony Wikipedii poświęconej bułgarskiemu seryjnemu mordercy, znanemu pod pseudonimem "The Sadist".

Hristo Georgiev Google internet Wikipedia

Czytaj dalej