Policja przejęła fortunę w Bitcoinach! Nie uwierzysz dlaczego tak postąpiła!

28 Czerwiec 2021 | Jakub Barabasz | Internet
Policja Wielka Brytania Bitcoin pieniądze internet
Źródło: pixabay.com

Brytyjska policja przejęła ponad 150 milionów dolarów w Bitcoinach. To wynik operacji dotyczącej z praniem brudnych pieniędzy.

Skonfiskowano ponad 150 milionów dolarów

Policja w Wielkiej Brytanii ogłosiła dziś największą konfiskatę kryptowalut w historii tej organizacji i jedną z największych na świecie. Skonfiskowane prawie 160 milionów dolarów to ponad dwukrotnie więcej niż kwota skonfiskowana przez Scotland Yard w całym 2020 roku. Skonfiskowane pieniądze są rzekomo powiązane z pierścieniem prania brudnych pieniędzy, w którego sprawie funkcjonariusze prowadzą dochodzenie.

Nowa metoda prania brudnych pieniędzy

Policja odkryła masywne gniazdo po tym, jak wywiad otrzymał wskazówkę o dużej ilości transferowanych kryptowalut, które były związane z działalnością przestępczą. Śledztwo jest w toku. Kryptowaluty i pranie pieniędzy za ich pośrednictwem to nowy poważny problem. Chociaż gotówka pozostaje królem wraz z rozwojem technologii i platform internetowych, niektórzy przechodzą do bardziej wyrafinowanych metod prania swoich zysków.

Visa Bitcoin pieniądze karta kredytowa

Bitcoin polem do oszustw

W miarę jak świat cyfrowych aktywów staje się coraz bardziej powszechny, tak samo, jak przestępstwa związane z kryptowalutami. Ryzyko tych przestępstw finansowych zmobilizowało organy regulacyjne do szybkiego działania w celu ochrony inwestycji swoich obywateli i przed nielegalną działalnością związaną z kryptowalutami. Wzmożona kontrola doprowadziła naturalnie do wzrostu liczby aresztowań przestępców wykorzystujących walutę cyfrową do ukrycia swoich śladów.

Inne kraje zmagają się z podobnym problemem

W środę Korea Południowa ogłosiła, że skonfiskowała około 50 milionów dolarów w walucie cyfrowej od ponad 12 000 swoich obywateli oskarżonych o uchylanie się od płacenia podatków. Korea Południowa stwierdziła, że jest to największa jak dotąd konfiskata cyfrowych aktywów za zaległe podatki. Śledztwo było kontynuacją wcześniejszego dochodzenia w sprawie prawie 150 000 obywateli Korei Południowej, którzy zalegali z podatkami. Zidentyfikowano, że 12 000 z nich posiadało portfele kryptowalutowe, z których ostatecznie przejęto fundusze.

Wielka Brytania mandat policja

Czytaj dalej