Mozilla wprowadza nowy produkt! Ta przeglądarka będzie inna niż wszystkie!

27 Czerwiec 2021 | Jakub Barabasz | Internet
Mozilla Rally przeglądarka internetowa
Źródło: candid.technology

Mozilla twierdzi, że ich nowa przeglądarka Rally da użytkownikom kontrolę nad ich danymi czym przyczyni się do polepszenia jakości korzystania z internetu.

Każde kliknięcie w internecie oznacza dzielenie się informacjami z witrynami, które decydujemy się odwiedzić. Algorytmy platform społecznościowych takich jak Facebook czy Instagram wybierają nasze gusta i pokazują nam odpowiednie reklamy. Często jednak spotykamy się z doniesieniami, w których niegodne zaufania firmy i strony internetowe wykradały dane, a nawet wykorzystywały je na swoją korzyść. Wychodząc temu naprzeciw , Mozilla zaprezentowała Rally, czyli platformę przeglądarkową, której sednem jest prywatność i przejrzystość.

Mozilla Rally przeglądarka internetowa

Czym różni się Rally od innych przeglądarek?

Firma twierdzi, że Rally daje użytkownikom kontrolę nad ich danymi i daje im możliwość przekazania ich danych do projektów crowdfundingowych na rzecz lepszego internetu i lepszego społeczeństwa - takiego, które stawia ludzi na pierwszym miejscu i szanuje ich prywatność. Na początek Mozilla uruchomiła inicjatywę badawczą Rally, opracowaną we współpracy z zespołem badawczym profesora Jonathana Mayera z Uniwersytetu Princeton. Jest to inicjatywa crowdsourcowa, która umożliwia naukowcom zarówno tym komputerowym, jak i społecznym prowadzenie badań na temat sieci i zapraszanie ludzi do udziału w nich. Ich celem jest lepsze zrozumienie konsumpcji wiadomości, tego, co ludzie cenią w wiadomościach, oraz ekonomii, która mogłaby zbudować bardziej zrównoważony ekosystem dla gazet na rynku online.

Czy Rally jest już dostępne w Polsce?

Rally jest obecnie dostępny dla użytkowników Firefoksa w Stanach Zjednoczonych, a w przyszłości firma planuje wprowadzić go dla innych przeglądarek internetowych i w innych krajach.

Mozilla Rally przeglądarka internetowa

Czytaj dalej