Instagram z nową funkcją! Jak dodać zdjęcie na Instagram z komputera?

26 Czerwiec 2021 | Jakub Barabasz | Internet
Instagram internet Facebook Gadgets 360
Źródło: pixabay.com

Komputerowa strona Instagrama testuje ten sam proces publikowania postów jak aplikacja mobilna.

Nadchodzi nowa funkcja od Instagrama

Instagram testuje możliwość publikowania zdjęć i filmów bezpośrednio z przeglądarki na komputerze. Nowa funkcjonalność na stronie Instagrama pozwala użytkownikom stosować filtry i edytować zdjęcia i filmy w podobny sposób jak w przypadku aplikacji mobilnych. Raport z ubiegłego miesiąca podkreślił tę funkcję, gdy wyciekły niektóre zrzuty ekranu z procesu publikowania postu z pulpitu strony internetowej. Facebook potwierdził teraz do Gadgets 360, że funkcja jest rzeczywiście w fazie testów.

Gadgets 360 był również w stanie zweryfikować zdolność do publikowania postów za pośrednictwem komputerowej przeglądarki. Rzecznik Facebook ogłosił, że firma zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób korzysta z Instagrama za pośrednictwem komputera. Dlatego też, aby poprawić to doświadczenie, testują obecnie możliwość tworzenia postu Feed na Instagramie za pomocą przeglądarki komputerowej. Proces tworzenia, edytowania i publikowania postów na stronie Instagrama jest podobny do procesu, który użytkownik napotyka na aplikacji mobilnej.

Instagram internet Facebook Gadgets 360

Jak dodać zdjęcie na Instagram z komputera?

Użytkownicy będą musieli najpierw kliknąć ikonę + w prawym górnym rogu strony internetowej. Następnie będą musieli wybrać obraz ze swoich komputerów z systemem macOS lub Windows, tak jak robią to w aplikacjach na Androida i iOS. Po wybraniu użytkownicy będą musieli wybrać jeden z czterech różnych rozmiarów kadrowania. Platforma również daje użytkownikom możliwość wyboru filtra z szerokiej gamy oferowanych przez aplikację. Wraz z tym, użytkownicy otrzymują również możliwość regulacji jasności, kontrastu, nasycenia, temperatury, zaniku i winiety.

Jeśli użytkownik chce opublikować wideo, proces nieco różni się w porównaniu do publikowania zdjęć. Po wybraniu żądanego filmu użytkownicy mogą wybrać dowolną klatkę z filmu jako okładkę. Użytkownicy mają również możliwość wyłączenia lub włączenia dźwięku. Gdy użytkownik skończy edytować swoje zdjęcia lub filmy, może dodać podpis, lokalizację i tekst alt. Inni użytkownicy Instagrama mogą być oznaczani w postach poprzez kliknięcie na zdjęcie. Użytkownicy mają również możliwość wyłączenia komentowania swoich postów przed ich opublikowaniem.

Instagram internet Facebook Gadgets 360

Czytaj dalej