Among Us miało nigdy nie powstać? Ci ludzie mogli wyprzedzić Innersloth!

27 Czerwiec 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Friday the 13th The Game gra wideo horror Among Us
Źródło: theofy.world

Jedna z popularniejszych serii z gatunku horror miała wydać tryb łudząco podobny do tego z Among US już 4 lata temu! Czemu ta inicjatywa się nie ziściła?

Tryb jak w Among US był w planach gry Friday the 13th

Współtwórca gry Friday the 13th: The Game podzielił się ostatnio informacjami na temat planów DLC po premierze, z których studio musiało zrezygnować, w tym trybu gry w stylu Among Us. Ostatnia aktualizacja Friday the 13th: The Game pojawiła się kilka tygodni temu a dokładnie to 4 maja.

Tryb był opracowywany 4 lata temu

Deweloper IllFonic i wydawca Gun Media wydali ten tytuł w maju 2017 roku. Zespoły miały wielkie plany co do projektu, który w dużej mierze miał czerpać inspirację z długiej historii filmów Friday the 13th. Jednakże, wsparcie po premierze zostało przerwane wkrótce po wydaniu tytułu z powodu sporu prawnego pomiędzy producentem marki a scenarzystą pierwszego filmu. IllFonic nie miało więc innego wyjścia, jak tylko odrzucić na bok liczne plany na nowe DLC.

Friday the 13th The Game gra wideo horror

Spór zaprzepaścił szansę na wielki sukces

Ostatnimi czasy jeden ze współtwórców gry ujawnił szczegóły dotyczące DLC, z których twórcy IllFonic byli zmuszeni zrezygnować. Opublikował on zarys zawartości, jaką zespół miał na myśli, a w szczególności jeden z nich, dotyczący trybu przypominającego Among Us. Ten konkretny tryb gry, nazwany "Paranoia", miał sprawić, że wszyscy gracze rozpoczną grę jako Doradcy. Ponieważ na mapie nie było Jasona, IllFonic chciał, aby użytkownicy znaleźli maskę z części 5 i stali się Jasonem. Zaproponowano też kiedyś "Prom Pack", który sprawił, że Crystal Lake zmieniło się w studniówkę, a parkiet do tańca wzorowany był na statku z części 8.

W każdym razie jasne jest, że wszyscy zaangażowani w tworzenie projektu nie mieli nic innego do zaoferowania, jak tylko miłość do słynnej serii horrorów. IllFonic nie ustaje w eksploracji światów klasycznych horrorów. W zeszłym roku deweloper wypuścił Predator: Hunting Grounds na PC i PlayStation 4. Gra nie odniosła jednak tak dużego sukcesu, jak jej poprzedniczka osadzona w realiach Crystal Lake.

Friday the 13th The Game gra wideo horror

Czytaj dalej