Oscary 2021. Jaki film zwyciężył i kto został najlepszym aktorem roku?

26 Kwiecień 2021 | Jakub Barabasz | Internet
Oscary 2021 film muzyka kostiumy Stany Zjednoczone
Źródło: stuff.co.nz

Oscary to najbardziej prestiżowe filmowe wydarzenie roku. Zeszłej nocy rozdano statuetki w kilkunastu kategoriach. Jakie filmy i aktorzy zwyciężyli?

Filmy

Za najlepszy film podczas gali Oscarów 2021 uznano "Nomadland". Produkcja ta opowiada o historii sześćdziesięcioletniej kobiety, która w wyniku recesji utraciła cały swój majątek i postanowiła prowadzić wędrowny tryb życia. Nie dziwi więc fakt, że statuetkę za najlepszą reżyserię otrzymała Chloe Zhao, która była odpowiedzialna właśnie za ten film. Nagrodę dla najlepszego aktora otrzymał Anthony Hopkins, który nominowany był za swoją rolę w filmie "Ojciec". Za najlepszą aktorkę ubiegłego roku uznano natomiast Frances McDormand - główną bohaterkę filmu "Nomadland". Wśród aktorów drugoplanowych triumfował Daniel Kaluuya - za rolę w filmie "Judas and the Black Messiah", a także Youn Yuh-Jung, która zagrała w "Minari".

Oscary 2021 Chloe Zhao film

Statuetkę za scenariusz oryginalny odebrała Emerald Fennel, która jest autorką linii fabularnej w filmie "Obiecująca. Młoda. Kobieta". Florian Zeller odebrał natomiast Oscara za najlepszy scenariusz adaptowany. To właśnie on pracował przy produkcji "Ojciec". Dana Murray oraz Pete Docter zdobyli statuetkę za najlepszy film animowany. Ich "Co w duszy gra" spodobało się jury najbardziej. Najlepszym filmem międzynarodowym uznano "Na rauszu". Oscara za ten film odebrał Thomas Vinterberg. Oscara za film dokumentalny zdobył film "Czego nauczyła mnie ośmiornica". FIlm ten opowiada historię nietypowej przyjaźni człowieka...właśnie z ośmiornicą. Najlepszym krótkometrażowym filmem dokumentalnym został "Colette". "Two Distant Strangers" wygrał w kategorii najlepszy film krótkometrażowy natomiast "Jakby coś, kocham was" otrzymało Oscara za krótkometrażowy film animowany.

Inne kategorie

Za film z najlepszymi zdjęciami uznano "Mank". Oscara za swoją pracę odebrał więc Erik Messerschmidt. Najlepszym montażystą 2020 roku okazał się Mikkel E. G. Nielsen, który odpowiedzialny był za postprodukcję "Sound of Metal". Filmem z najlepszą scenografią został "Mank". Swoją statuetkę odebrała także 89-letnia Ann Roth, która zwyciężyła w kategorii kostiumy. Nicolas Becker odebrał Oscara za muzykę oryginalną, która pojawiła się w filmie "Sound of Metal". Film ten został również uznany za najlepiej udźwiękowiony. Za najlepszą piosenkę do filmu uznano natomiast "Fight For You" z filmu "Judas and the Black Messiah", którą wykonuje H.E.R. "Tenet" to film, który według jury posiadał najlepsze efekty specjalne. "Ma Rainey: Matka bluesa" wygrało natomiast w kategorii najlepsza charakteryzacja.

Oscary 2021 her piosenka

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Fantasy na miarę "Gry o tron"? Recenzja serialu "Cień i kość"
  2. Czy wiktoriański styl dał radę? Nasza recenzja serialu The Nevers
  3. Ocean jest pełen tajemnic. Czy wiedziałeś te 6 rzeczy?
  4. W tych grach dobrze się przestraszysz. Najstraszniejsze horrory cz.3
  5. Wiedźmin 3 pobił rekord! Tak dobrego roku jak 2020 jeszcze nie miał
  6. Nadchodzi nadprzyrodzony horror! Pojawił się trailer filmu "Obecność 3"
Czytaj dalej