Fantasy na miarę "Gry o tron"? Recenzja serialu "Cień i kość"

26 Kwiecień 2021 | Jakub Barabasz | Recenzje
Cień i kość Netflix serial 2021 recenzja
Źródło: otakukart.com

Netflixowa adaptacja powieści Leigh Bardugo jest pełna tajemnic, mroku i potworów. Czy to kolejna "Gra o tron"? Oto nasza recenzja tego serialu.

"Cień i kość" to adaptacja i połączenie bestsellerowej trylogii Leigh Bardugo, która stanowi główną oś fabularną serialu. Drugi wątek fabularny produkcji nadaje duologia o nazwie "Szóstka wron". Jedną z głównych zmian w stosunku do pierwowzoru jest fakt, że główna bohaterka Alina Starkov została pół-Szu i pół-Ravkan. Mówiąc najprościej, wygląda jak ci pierwsi, ale należy do armii drugich. Jej przyjaźń z kolegą z armii - Malyenem, pomaga jej przetrwać niezbyt przychylne przyjęcie jej przez innych. Wszystko z powodu niechęci Szu do Ravkanów.

Trafiają razem na jedną z wypraw. Jej kapitanem jest elitarna grupa magicznych ludzi znanych jako Grisza. Kiedy jeden z załogantów zapala w ciemności latarnię, skrzydlate potwory zstępują na ziemię i zaczynają niszczyć statek oraz atakować wszystkich na nim przebywających. Gdy przyjaciel głównej bohaterki zostaje zaatakowany, Alina uwalnia potężny wybuch energii i światła, który odpycha potwory i pozwala im bezpiecznie dotrzeć do celu. Od tego momentu wiadomo, że to właśnie ona jest słynnym Przywoływaczem Słońca.

Cień i kość serial 2021 Netflix

W późniejszych odcinkach zostanie wzięta pod skrzydła generała Kirigana. Jest to Przywoływacza Cieni i przywódcy armii Ravki. Pod jego okiem szlifuje swoje moce. Tymczasem jeden z ocalałych po ataku na statek za wszelką cenę chcę pojmać Alinę i wykorzystać ją do własnych celów. Wyznacza nagrodę, która ma zachęcić kilku osiłków do pojmania głównej bohaterki.

"Cień i kość" podobnie jak większość filmów z gatunku fantasy posiada ciekawą i wciągającą linię fabularną. Nie zmienia to jednak faktu, że ciężko jest się im równać z takimi tytułami jak np. "Gra o tron". Brak aż tak dużych możliwości budżetowych nie jest w stanie wyzwolić pełnego potencjału opowieści, w której przewijają się potwory oraz magiczne umiejętności. Niemniej jednak, fani gatunku fantasy jak najbardziej znajdą w tej produkcji coś dla siebie.

Cień i kość Netflix serial 2021

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lepszy sezon w MLB The Show 21? Oto nasza recenzja
  2. Czy wiktoriański styl dał radę? Nasza recenzja serialu The Nevers
  3. Kultowe RPG powraca w nowej odsłonie! Premiera NieR Replicant ver1.224
  4. Niesprawiedliwe bany w Call of Duty? Są masowe zgłoszenia graczy
  5. Battlefield w wersji mobilnej? Deweloper ogłosił co zamierza!
  6. Wiedźmin 3 pobił rekord! Tak dobrego roku jak 2020 jeszcze nie miał
Czytaj dalej