Dziś premiera nowego DLC do gry Europa Universalis IV!

27 Kwiecień 2021 | Jakub Barabasz | Premiery
Europa Universalis IV Leviathan gra wideo DLC dodatek 2021
Źródło: attackofthefanboy.com

Dziś wyszedł nowy dodatek do gry Europa Universalis IV. Jak zapowiada Paradox Interactive nie będzie to ostatnie DLC. Jakich zmian mogą spodziewać się gracze i co wprowadza nowy dodatek?

Europa Iniversalis IV nadal rozwijana

Mimo ośmiu lat od premiery Europa Universalis IV wciąż dostaje nową zawartość. Dziś ukazał się dodatek o nazwie Leviathan. Nowe DLC skupi się na Azji Południowo-Wschodniej i Bliskim Wschodzie. Wprowadzi drobne zmiany w systemie dyplomacji. Dzięki temu gracze będą mogli rozwijać swoje państwo bez konieczności poszerzania jego granic. To jednak nie koniec, bowiem menadżer studia Paradox, zapowiedział dalsze wsparcie dla gry. Jeszcze w tym roku możemy spodziewać się dwóch kolejnych rozszerzeń!

Europa Universalis IV Leviathan gra wideo DLC dodatek

Twórcy już planują kolejne dodatki

Twórcy opracowali nowy dodatek po to, aby gracze zwrócili uwagę na najbardziej pomijane części mapy świata w tej odsłonie. Dodatkowo uzyskały one jeszcze kilka drobnych poprawek. Nie oznacza to jednak, że nowe DLC odmieni znacząco mechanikę rozgrywki. Studio ogłosiło, że nie sądzi, aby gra potrzebowała większych zmian. Niemniej jednak zdaje ono sobie sprawę, że są w niej jeszcze niedopracowane części świata. Na razie nie znamy przybliżonej daty pojawienia się kolejnych z zapowiedzianych DLC. Studio zapewnia jednak, że ukażą się one jeszcze w tym roku. Kolejne rozszerzenia mogą być różnej skali. Gracze mogą liczyć na mniejsze zawierające paczki jednostek, jak i na te większe, powodujące zmiany w mechanice gry.

Czego można spodziewać się po Leviathanie?

Na pewno jest to przebudowana mapa Azji Południowo-Wschodniej oraz Bliskiego Wschodu. Poprawiona zostanie również dyplomacja. Gracze nie będą musieli już zwiększać obszaru swojego państwa, aby go rozwinąć. Zaimplementowany zostanie również nieco zmieniony system ekonomii. Europa Universalis IV: Leviathan nie wprowadza żadnych nowych trybów rozgrywki. Nowe DLC nie zmieni także w żaden sposób szaty graficznej dostępnej obecnie w produkcji.

Europa Universalis IV Leviathan gra wideo DLC dodatek

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kultowe RPG powraca w nowej odsłonie! Premiera NieR Replicant ver1.224
  2. Wyścigówka, side-scroller oraz survival horror czyli 3 premiery gier
  3. Czym jest Don't Forget Me i co zmieniło się w nowym MLB? Premiery gier
  4. Wysyp nowości! Dzisiejsze premiery gier na PC i nie tylko
  5. Lepszy sezon w MLB The Show 21? Oto nasza recenzja
  6. Czy warto zagrać w Oddworld: Soulstorm? Oto nasza recenzja
Czytaj dalej