Tę postać lubi każdy z nas. Nie uwierzysz ile lat już kończy!

26 Maj 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Sonic postać gry wideo film rocznica
Źródło: microsoft.com

Sonic kończy w tym roku 30 lat. Z tego też powodu Sega jest gotowa ogłosić w tym tygodniu mnóstwo projektów dotyczących tej rocznicy. Sonic, który zadebiutował jako odpowiedź firmy Sega na Mario w generacji 16-bitowej, w ciągu trzech dekad swojego istnienia pojawił się praktycznie wszędzie. Był zarówno na ekranie kin i telewizji jak i w grach wideo oraz komiksach.

Fani Sonica byli szczególnie ciekawi, co Sega i deweloper Sonic Team zrobi dalej. Ostatnia duża gra z tej serii, Sonic Forces, została źle przyjęta ze względu na krótki czas trwania i miszmasz elementów fabularnych. Jednak większość fanów była nadal zadowolona dzięki premierze gry Sonic Mania. Nowy Sonic 3D jest niemal gwarancją na najbliższą przyszłość, ale są tacy, którzy zastanawiają się, czy Mania była jednorazowym wydarzeniem, czy też początkiem drugiego zestawu gier, które mogłyby działać równolegle z ofertą 3D. Na szczęście odpowiedzi na te pytania fani poznają już wkrótce.

Sonic gra wideo Stany Zjednoczone Bandai Namco Entertainment

Jak ogłoszono na oficjalnym Twitterze Sonic the Hedgehog, w czwartek, 27 maja, odbędzie się nowy pokaz cyfrowy. Wydarzenie to ujawni plany firmy Sega na rok 30-lecia maskotki z Genesis. Zapowiedź obiecuje wiadomości o projektach, partnerstwach i wydarzeniach. Może to więc oznaczać więcej niż tylko zapowiedź gry. Sequel filmu Sonic the Hedgehog z 2020 roku jest w fazie produkcji, a to może być miejsce, aby rzucić trochę informacji przed jego planowaną premierą w 2022 roku. Netflix ogłosił również nowy serial o nazwie Sonic Prime na początku tego roku, a więcej informacji na ten temat może być częścią programu. Mimo to, wiele wskazuje na to, że głównym wydarzeniem będzie ujawnienie najnowszej przygody Sonica w 3D.

Sonic gra wideo Stany Zjednoczone Bandai Namco Entertainment

Wraz z zapowiedzią pojawił się nostalgiczny zwiastun celebrujący historię bohatera z okazji jego rocznicy. Filmik zawiera odniesienia do niemal wszystkiego w długiej historii Sonica, od gier z Sega Genesis po ostatni film. Obejrzeć go można klikając w link poniżej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Powrót kultowego serialu! Poznaj szczegóły premiery nowego sezonu
  2. RPG jakiego jeszcze nie było? Czy ta produkcja odmieni oblicze gier?
  3. Długo wyczekiwany tytuł wreszcie ujrzy światło dzienne!
  4. Słynna gra zmieni się nie do poznania? Deweloper podał szczegóły!
  5. Wydobywaj Bitcoin i wygraj z międzynarodową polityką!
  6. 41 urodziny legendy! W uczczeniu tej rocznicy pomoże wielka amerykańska organizacja
Czytaj dalej