Niesprawiedliwe bany w Call of Duty? Są masowe zgłoszenia graczy

26 Kwiecień 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Call of Duty gra wideo activision bany cheating
Źródło: deviantart.com

Wszystko wskazuje na to, że kolejna fala banów w Call of Duty: Warzone trafiła nie tylko w cheaterów, ale i niewinnych graczy.

Fala banów dotknęła również uczciwych graczy?

Gracze Call of Duty: Warzone donoszą, że ich konta zostały niesprawiedliwie zbanowane. Activision reaguje na każdego, kogo uzna za cheatera. Nie oznacza to jednak, że gracze, którzy zostali trwale zbanowani z battle royale, są zawsze winni. Jak można przeczytać na forach graczy Call of Duty: Warzone część z nich doświadczyła pozornie przypadkowych banów. Niektórzy z nich przypisują to najnowszej aktualizacji. Activision podjęło inicjatywę zbanowania tysięcy kont powiązanych z cheaterami. Jak się jednak okazuje, wśród nich znaleźli się także ci, którzy z oszustwami nie mieli nic wspólnego.

Call of Duty Warzone Activision bany

O problemie poinformował jeden z graczy

Jeden z graczy opublikował nawet na Twitterze zdjęcie powiadomienia, które otrzymał od Activision, informujące go o tym, że jego konto zostało zbanowane na stałe. Gracz twierdzi, że podczas gry nie miał otwartych żadnych programów firm trzecich. Użytkownik ten odnalazł także przykłady podobnych incydentów w wątku na Reddicie. Wszystko to sugeruje, że niewinni gracze są przypadkowo banowani.

Gracze nie mogą liczyć na zwrot kont?

Bany stały się powszechnym środkiem w Warzone, aby przeciwdziałać częstemu oszukiwaniu. Do tej pory tysiące graczy Warzone zostało skutecznie zbanowanych. Ku przerażeniu graczy, nie jest to pierwszy przypadek, kiedy niewinni gracze są celem ataku obok prawdziwych oszustów. Twórcy gry nie udzielili jeszcze odpowiedzi w tej sprawie. Firma Activision od lat praktykuje ostrą politykę dotyczącą banów. Oznacza to, że każde usunięcie gracza jest rzekomo trwałe i ostateczne. Niestety oznacza to również, że gracze zazwyczaj nie mają szans na cofnięcie bana. Jednakże, bany w Warzone były już wcześniej skutecznie obalane. Takie decyzje wymagają dowodów na korzyść gracza. Innym wyjściem z tej sytuacji jest założenie nowego konta. To jednak wiąże się z utratą wszystkich zapisanych postępów i zdobytych nagród.

Call of Duty Warzone Activision bany

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W tych grach dobrze się przestraszysz. Najstraszniejsze horrory cz.3
  2. Ranking: Najpopularniejsze gry od Square Enix (miejsca 6-10)
  3. Wiedźmin 3 pobił rekord! Tak dobrego roku jak 2020 jeszcze nie miał
  4. Projekt planszówki inspirowanej grą z Capcom zebrał 1,5 mln USD w dzień
  5. Battlefield w wersji mobilnej? Deweloper ogłosił co zamierza!
  6. Pieniądze: Dogecoin osiągnął szczyt? Jak wygląda sytuacja nowej waluty?
Czytaj dalej