Weekendowe premiery gier czyli w co zagramy w najbliższych dniach?

26 Marzec 2021 | Jakub Barabasz | Premiery
premiery gier xbox playstation komputer steam
Źródło: pixabay.com

Weekendowe premiery gier obfitować będą przede wszystkim w gry przygodowe i zręcznościowe. Najnowsze produkcje przeniosą nas w takie miejsca jak Kraina Czarów czy też kosmos.

Balan Wonderworld – (PC / PS4 / PS5 / XONE / XSX / Switch)

Balan Wonderworld to trójwymiarowa platformówka od Square Enix. Gra jest debiutem Balan Company, czyli nowego studia wydawcy. Na czele zespołu stanęli Yuji Naka i Naoto Oshima. Są oni twórcami serii Sonic the Hedgehog. Obaj pracowali ostatnio razem nad kultowym NiGHTS Into Dreams, który ma wiele wspólnego z Balan Wonderland. Nowa produkcja opowiada historię dwóch bohaterów: Emmy i Leo. Oboje pogrążeni są we własnych niespokojnych myślach, gdy znajdują budynek, w którym mieści się Kraina Czarów. Szybko okazuje się, że nie jest to zwykły park rozrywki, ale ogromny, baśniowy świat. Prowadzeni przez tajemniczego Balana, Emma i Leo wyruszają w podróż, by uleczyć serca i umysły mieszkańców krainy. Oboje odkryją też, co tak naprawdę jest dla nich ważne. Historia tej podróży przedstawiona jest w dwunastu mniejszych opowiadaniach poświęconych losom grupy ludzi.

Balan Wonderworld gra wideo

Kaze and the Wild Masks – (PC / PS4 / XONE / Switch)

Kaze and the Wild Masks to gra zręcznościowa przeznaczona na XONE, PS4, PC oraz Switch. Gra powstawała przez kilka lat. Cristiano Bartel stworzył prototyp, który następnie z pomocą ekipy VOX Game Studio został rozwinięty w pełnoprawną produkcję. Akcja Kaze i Dzikich Masek rozgrywa się w fantastycznej krainie Carrotland. Pewnego dnia spadła na nią kometa zamieniając rośliny w niebezpieczne stwory. Jedynym ratunkiem dla mieszkańców jest króliczek Kaze.

Kaze and the Wild Masks gra wideo

Genesis Noir – (PC / XONE)

Genesis Noir to monochromatyczna gra przygodowa rozgrywająca się przed i po Wielkim Wybuchu. Wcielamy się w niej w postać chcącą uratować swoją ukochaną. Bohater w tym celu musi zapobiec przytłaczającej ekspansji wszechświata. Gra została sfinansowana dzięki udanej kampanii na Kickstarterze i otrzymała wiele nagród. Akcja gry osadzona jest w kosmosie. Główny bohater próbuje walczyć z przeznaczeniem, które chce zabić jego ukochaną czyli boginię o imieniu Miss Mass. Ma ona zginąć od kuli wystrzelonej przez zazdrosnego Golden Boya, który kocha zniszczenie i chaos. Gracz wciela się w postać zwaną No Man. Aby zapobiec tragedii, musi wkroczyć do rozszerzającego się wszechświata spowodowanego tym strzałem i zniszczyć go, zanim dotrze do Miss Mass.

Genesis Noir gra wideo

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

W ten weekend odbędą się trzy ciekawe premiery gier od małych studiów.
Chiński folklor i legendy. Recenzja DLC do Immortals Fenyx Rising
II wojna światowa w nowej grze od polskiego studia!

Czytaj dalej