Chiński folklor i legendy. Recenzja DLC do Immortals Fenyx Rising

25 Marzec 2021 | Jakub Barabasz | Recenzje
Immortals Fenyx Rising gra wideo DLC Ubisoft
Źródło: ubisoft.com

Nie widzimy wystarczająco dużo chińskich legend i folkloru w zachodnich grach, co sprawia, że drugie rozszerzenie do Immortals Fenyx Rising, Myths of the Eastern Realm, jest tak ekscytujące. A oto nasza recenzja tego tytułu.

Podróż z Grecji do Chin

Opracowane przez Ubisoft Chengdu, DLC przenosi strukturę otwartego świata Immortals z mitologii greckiej do chińskiej. Podstawy otwartego świata są nadal solidne. Natomiast chińska mitologia, która definiuje jego estetykę, jest bardziej warstwą farby niż pomysłowym spojrzeniem na nowe królestwo. Myths of the Eastern Realm nie marnuje czasu, by wprowadzić nas w świat. Po krótkim wyjaśnieniu, jak chaos grozi naruszeniem równowagi Nieba i Ziemi i jak tajemnicza siła wymordowała większość światowych bogów.

Nasz bohater Ku budzi się w jaskini wypełnionej swoimi rodakami, którzy zostali zamienieni w kamień. Legendarna góra Bu Zhou wybuchła i spowodowała pojawienie się Blizny, potężnej pierwotnej siły. Siła ta pogrążyła świat w chaosie. Założenie jest niemal identyczne jak w podstawowej wersji gry. To samo tyczy się reszty rozszerzenia. Dwie nowe wyspy, które tworzą Śmiertelne Ziemie DLC, są trudne do odróżnienia od Złotych Wysp z oryginalnej gry, nawet jeśli budynki i liście są zaczerpnięte z chińskiej historii.

Immortals Fenyx Rising gra wideo DLC

Co się zmieniło a co nie?

W Immortals szukasz pobliskiego szczytu oraz oznaczasz kilka ikonek, aby pojawiły się na mapie. Następnie polujesz na nie, dopóki nie zdecydujesz się rozwinąć fabuły. Niestety, ale rozwiązywanie nowej rundy zagadek i sprawdzanie ikon na mapie straciło swój urok znacznie szybciej w tym DLC. Mity Wschodniego Królestwa po prostu nie mają wiele, aby utrzymać tę pętlę interesującą. Dostajesz jednak kilka nowych narzędzi do zabawy, takich jak bloki, które zmieniają rozmiar, gdy je atakujesz, czy pierścienie, które działają jak punkty zaczepienia. Urozmaicają one niektóre z zagadek rozsianych po Śmiertelnych Krainach. Jednakże żadna z nich nie jest szczególnie pomysłowa, a ich nowatorstwo szybko się wyczerpuje.

Walka również pozostała niezmieniona. Brak nowych opcji jest od razu widoczny. Nie ma żadnych nowych wrogów ani poważniejszych wyzwań, które powstrzymałyby cię przed przedzieraniem się przez kolejne potyczki przy użyciu sztuczek, których nauczyłeś się w podstawowej wersji gry. Mniejsza skala i czas trwania gry Myths of the Eastern Realm oznacza, że krzywa mocy jest szybsza, co pomaga uniknąć wrażenia, że wszystko jest zbyt znajome. To na pewno jest plus tej gry.

Immortals Fenyx Rising gra wideo DLC

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

II wojna światowa w nowej grze od polskiego studia!
Co wiemy o Battlefield 6? Data premiery i nowości w rozgrywce
W tej okolicy straszy! Recenzja gry Mundaun

Czytaj dalej