Znasz się na kryptowalutach? Teraz możesz zrobić karierę w Amazonie!

26 Lipiec 2021 | Jakub Barabasz | Internet
Amazon Bitcoin internet pieniądze
Źródło: twitter.com

Amazon chce w najbliższym czasie wejść w branżę kryptowalut. Tak przynajmniej wynika z ostatniego ogłoszenia o pracę zamieszczonego przez firmę.

Amazon interesuje się rynkiem kryptowalut

Amazon wydaje się być zdeterminowany, aby utrzymać swoją reputację jako innowacyjna firma, i chce eksperymentować z kryptowalutami poprzez cyfrową walutę płatności i jednostkę blockchain. Zgodnie z ogłoszeniem opublikowanym w pod koniec zeszłego tygodnia Amazon poszukuje specjalisty Blockchain, aby poprowadzić swoją strategię Digital Currency i Blockchain. Korporacja nie ujawniła żadnej oferty wynagrodzenia. Osoba na to stanowisko musi mieć siedzibę lub być gotowa do przeprowadzki do Seattle w stanie Waszyngton.

Amazon

Zakupy za Bitcoin?

Amazon jest przekonany o konieczności wprowadzania innowacji w dziedzinie płatności i finansów. Zespół zajmujący się rozwojem kryptowalut i blockchain jest oznaką zainteresowania firmy eksploracją tych wschodzących technologii w celu oferowania lepszych produktów finansowych. Zgodnie z e-mailem udostępnionym przez Business Insider, zespół Amazona potwierdził swoje zainteresowanie badaniem podejścia do świata kryptowalut. Nie sprecyzowali jednak, czy będzie to poprzez rozwój własnej waluty, czy poprzez akceptację kryptowalut jako środka płatniczego.

To nic nowego

Zainteresowanie Amazona światem kryptowalut nie jest nowe. Jeszcze w 2017 roku zakupiła, przynajmniej wstępnie, kilka domen łączących jej markę z kryptowalutami, w tym amazoncryptocurrency.com, amazoncryptocurrencies.com, a nawet amazonethereum.com. W rzeczywistości wtyczka Pay With Moon, która umożliwiała płatności na Amazon za pomocą Bitcoin poprzez Lightning Network, musiała zmienić swój model biznesowy, aby zamiast tego, umożliwić swoim użytkownikom zakup wirtualnych kart kredytowych, zamiast płacić bezpośrednio na stronie Amazon. Tym razem jednak Amazon wydaje się być bardziej skłonny do publicznego ujawnienia swojego luźnego związku z kryptowalutami.

Bitcoin pieniądze finanse kryptowaluty

Czytaj dalej