Snapchat z kolejnym sukcesem! Nie uwierzysz w te statystyki!

24 Lipiec 2021 | Jakub Barabasz | Internet
Snapchat aplikacja mobilna internet
Źródło: pixabay.com

Nowe funkcje aplikacji Snapchat pomogły pobić rekord użytkowników i przychodów. Aplikacja przeżywa obecnie swój najlepszy okres od czterech lat.

Najlepszy okres od 4 lat

Snap w czwartek pobił szacunki Wall Street dotyczące użytkowników i przychodów w drugim kwartale, odnotowując najwyższe wskaźniki wzrostu od końca 2017 roku, ponieważ nowe funkcje w aplikacji do przesyłania wiadomości Snapchat przyciągnęły więcej użytkowników. Akcje firmy Snap wzrosły o około 10% w rozszerzonym handlu po tym, jak prognoza na bieżący kwartał również wypadła powyżej oczekiwań.

Snapchat aplikacja mobilna internet

Stories to nie wszystko

Snapchat, znany ze swojej funkcji Stories, która pozwala użytkownikom publikować aktualizacje, które znikają po 24 godzinach, w ostatnim czasie dodał również inne funkcje, aby utrzymać zaangażowanie użytkowników i przyciągnąć więcej reklamodawców. Dzienna liczba aktywnych użytkowników wzrosła o 23% do 293 mln w kwartale zakończonym 30 czerwca.

Znaczny wzrost przychodów

Przychody Snap'a skoczyły o 116% do 982 milionów dolarów, czyli znacznie powyżej oczekiwań wynoszących niespełna 850 milionów. Firma nadal rosła w czasie pandemii, promując formaty reklamowe na Snapchacie nastawione na przynoszenie sprzedaży dla reklamodawców, takie jak umożliwienie użytkownikom przesuwania w górę na reklamie mobilnej, aby przejść do strony internetowej marki. Aby pomóc markom zwiększyć sprzedaż, Snap zainwestował również duże środki w technologię rozszerzonej rzeczywistości dla funkcji, takich jak pomoc użytkownikom wirtualnie spróbować na makijaż lub ubrania. Firma prognozuje przychody w trzecim kwartale między 1,07 miliardów dolarów a 1,09 miliardów dolarów. Oczekuje również, że dzienna liczba aktywnych użytkowników wzrośnie o 21% do 301 milionów.

Snapchat aplikacja mobilna internet

Czytaj dalej