Kiedy zagrasz w nowego Battlefielda? Deweloper zdradził kiedy wyjdzie beta gry!

24 Lipiec 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Battlefield gry 2021 Electronic Arts DICE
Źródło: epicgames.com

Beta gry Battlefield 2042 rozpocznie się na wszystkich platformach we wrześniu. Dokładna data nie jest jeszcze znana.

Beta już we wrześniu

Electronic Arts i DICE planują uruchomić betę Battlefield 2042 we wrześniu, na około miesiąc przed pełną premierą gry. Szczegóły dotyczące zawartości bety są skąpe, ale przynajmniej gracze mają pojęcie, kiedy mogą spodziewać się pierwszego praktycznego spojrzenia na grę.

Battlefield 6 ELectronic Arts screen z gry

Dużo pokazano na targach

Battlefield 2042 miał całkiem pokaźny pokaz na EA Play Live, ponieważ EA ujawniło jeden z największych trybów gry. Nowa produkcja będzie zawierać zremasterowane mapy oraz własną, fanowską zawartość w nowym trybie o nazwie Battlefield Portal. Tryb ten będzie w zasadzie fanowską ucieczką od głównej akcji gry 2042, pękającą w szwach od zawartości w postaci broni, pojazdów i map. To kolejny sposób, w jaki DICE stara się odzyskać fanów, którzy stracili zainteresowanie grą w ciągu ostatnich kilku lat.

Dokładna data nadal nieznana

Deweloper nie podał jeszcze konkretnej daty bety, więc nie wiadomo kiedy będzie ona dostępna. Nie podano też żadnych informacji na temat zawartości bety, więc nie wiadomo, czy Strefa Zagrożeń Battlefield 2042 lub Portal Battlefield będą częścią beta testów. Prawdopodobnie nie minie wiele czasu, zanim EA i DICE przedstawią pełniejszy obraz tego, czego można się spodziewać po wrześniowej becie. Gra będzie prawdopodobnie w większości kompletnym doświadczeniem z okazjonalnymi błędami, w dużej mierze wykorzystanym do celów marketingowych, ale może być również użyta do rzeczywistych testów, takich jak skalowanie serwerów. Tak czy inaczej, fani Battlefielda wiedzą, że DICE ma za sobą historię burzliwych premier. Mimo że gra wydaje się być dopracowana w każdym calu, podwojenie liczby graczy i dodanie trybu gry wieloosobowej naprawdę przetestuje możliwości dewelopera.

Battlefield 6 Alectronic Arts Origin

Czytaj dalej