Igrzyska olimpijskie w Twojej przeglądarce? Teraz możesz zagrać w nie za darmo!

24 Lipiec 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Google Doodle Champion Island Games gra wideo Google
Źródło: google.com

Google wydało przeglądarkową grę wideo inspirowaną Olimpiadą, która zawiera subtelne nawiązanie do The Legend of Zelda: Link's Awakening.

Igrzyska w przeglądarce

Google wydało darmową grę przeglądarkową z okazji Igrzysk Olimpijskich, która nawiązuje do Legend of Zelda. RPG, który zajmuje miejsce wyszukiwarki zwyczajowego "Google Doodle", został uruchomiony na cześć Igrzysk Olimpijskich w Tokio, które oficjalnie rozpoczęły się wczoraj. Gra koncentruje się na kocie, który podróżuje na specjalną wyspę, aby wziąć udział w serii minigier o tematyce sportowej.

Jak zagrać w tę grę?

Aby wypróbować Google Doodle Champion Island Games wystarczy przejść do Google.com i kliknąć na logo. Sama produkcja wypełniona jest po brzegi różnymi mini grami, ciekawą historią oraz animowanymi cutscenkami. Jest to imponująca jak na te standardy gra, która zapisuje postępy graczy i pozwala powrócić do obecnej rozgrywki.

Google Doodle Champion Island Games gra wideo Google

Jest nawiązanie do innej produkcji

W grze można zauważyć nawiązanie do Link's Awakening w początkowej scence, w której widzimy bohatera podróżującego łodzią na wyspę z uderzającą górą tak jak Link na początku gry. Google Doodle nie wydaje się zapożyczać wiele z Link's Awakening poza tym ukłonem w stronę punktu orientacyjnego na wyspie w grze.

Do kiedy będzie gra?

Nie ma słowa na temat tego, kiedy Google planuje usunąć grę, ale oczekuje się, że Olimpiada zakończy się 8 sierpnia 2021 roku. To nie jest jedyne nawiązanie do Olimpiady związane z grami. Poza grą Google i subtelnym ukłonem w stronę Link's Awakening, podczas ceremonii otwarcia Olimpiady wykorzystano muzykę z Sonic i Final Fantasy. Ma to sens, ponieważ takie firmy jak Sega i Square Enix mają swoje siedziby w Tokio, w Japonii, gdzie odbywają się zawody. Wykorzystanie tak kultowych utworów w ceremonii otwarcia to świetny sposób na nawiązanie do kultury i historii Tokio.

Google Doodle Champion Island Games gra wideo Google

Czytaj dalej