Elon Musk zmienia zdanie na temat Bitcoina! Rynek znów się zatrząsł!

25 Lipiec 2021 | Jakub Barabasz | Internet
ELon Musk Bitcoin kryptowaluty internet pieniądze
Źródło: washingtonpost.com

Elon Musk zmienia zdanie na temat Bitcoina. Tesla może ponownie zacząć akceptować płatności kryptowalutowe.

Tesla i Bitcoin znów razem?

Tesla zawsze działała inaczej niż większość jej konkurencji, więc nie było zaskoczeniem, gdy Elon Musk ogłosił na początku tego roku, że można kupić Model S za pomocą kryptowaluty Bitcoin, największej na świecie waluty cyfrowej. Ostatecznie, było to krótkotrwałe, ponieważ Tesla przestała akceptować płatności w Bitcoin w maju, powołując się na obawy dotyczące wpływu na środowisko wydobycia Bitcoin, które zużywa dużo energii elektrycznej generowanej przez paliwa kopalne.

Bitcoin kryptowaluta pieniądze finanse Stany Zjednoczone

Logiczna decyzja

Oczywiście, przyjazna środowisku firma samochodowa akceptująca formę waluty, która jest szkodliwa dla środowiska, nie wygląda dobrze. Jednak już dwa miesiące po tym wszystko wskazuje na to, że Elon Musk zmienił swoje zdanie na temat Bitcoina. Jak donoszą media, Musk zasugerował, że Tesla wkrótce ponownie zaakceptuje płatności Bitcoin - ale tylko wtedy, gdy więcej odnawialnych źródeł energii zostanie wykorzystanych do wydobywania tej kryptowaluty.

Słowo Muska i Bitcoin już skacze w górę

Po tym, jak Musk podpowiedział, że Tesla wkrótce zaakceptuje płatności Bitcoin, wartość Bitcoina wzrosła o osiem procent do 32 160,16 dolarów. Podczas konferencji ujawnił również, że osobiście posiada Dogecoin i Ethereum. Jeśli kolejna gra Tesli z Bitcoinem zakończy się sukcesem, nie będziemy zaskoczeni, jeśli inni producenci samochodów również zaczną akceptować cyfrową walutę. W tym miejscu warto zaznaczyć, że Tesla posiada obecnie 1,5 miliarda dolarów w Bitcoin, które zakupiła na początku 2021 roku.

Elon Musk Stany Zjednoczone SpaceX Tesla

Czytaj dalej