Ogromne straty! Czy rynek kryptowalut wytrzyma to trzęsienie?

25 Maj 2021 | Jakub Barabasz | Internet
Bitcoin kryptowaluty pieniądze
Źródło: pixabay.com

Kryptowaluty w ostatnich dniach walczyły ze skutkami weekendowej wyprzedaży napędzanej decyzją chińskiego rządu. Jak poradził sobie z tym Bitcoin i Ether?

Skutki ostatnich decyzji

Bitcoin wspiął się na poziom 37 391 dolarów po wcześniejszym spadku o około 7,5%. Obecnie wzrósł już o 5%. Druga co do wielkości kryptowaluta ether skoczyła o ponad 10% do poziomu 2 321 dolarów. To dobre informacje dla osób, które w nią zainwestowały. W szczególności po ostatnim spadku o aż 8,6%.

Bitcoin kryptowaluty pieniądze

Rynek kryptowalut zalicza kryzys?

Powodem tych wszystkich spadków jest ostatni konflikt górników, którzy wydobywają kryptowaluty za pomocą potężnych komputerów do rozwiązywania skomplikowanych zagadek matematycznych a środowiskami nastawionymi na ochronę środowiska. Górnicy stanowią aż 70% całego rynku kryptowalut w Chinach. Główna giełda kryptowalut Huobi w poniedziałek zawiesiła zarówno wydobycie kryptowalut, jak i niektóre usługi handlowe dla nowych klientów z Chin kontynentalnych, dodając, że zamiast tego skupi się na działalności zagranicznej. Rynkowi gracze twierdzą, że w krótkoterminowej perspektywie może doprowadzić do presji na ceny, ponieważ górnicy sprzedają Bitcoin i inne kryptowaluty, które posiadają w swoich bilansach.

Czy wartość kryptowalut zbliży się jeszcze kiedyś do rekordowego poziomu

Bitcoin po ostatnim 25-procentowym spadku, wywołanym częściowo przez zaostrzenie języka chińskich regulatorów, obecnie pozostaje prawie 45% poniżej rekordowego poziomu z zeszłego miesiąca. Spadek ten spowodował, że Bitcoin powrócił do poziomu sprzed ujawnienia przez Teslę w lutym zakupu tej waluty na kwotę 1,5 miliarda dolarów i podjęcia decyzji o przyjęciu ich jako płatności. Ether spadł o połowę w ciągu zaledwie 12 dni od swojego szczytu na poziomie 4 380 dolarów. Inne kryptowaluty, takie jak Dogecoin, również doświadczyły poważnych spadków.

Bitcoin kryptowaluta pieniądze finanse Stany Zjednoczone

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Długo wyczekiwany tytuł wreszcie ujrzy światło dzienne!
  2. Słynna gra zmieni się nie do poznania? Deweloper podał szczegóły!
  3. Wydobywaj Bitcoin i wygraj z międzynarodową polityką!
  4. 41 urodziny legendy! W uczczeniu tej rocznicy pomoże wielka amerykańska organizacja
  5. Deweloperzy kultowej serii gier chcą przejąć rynek dziecięcych zabawek?
  6. Tych 6 faktów mocno Cię zaskoczy! Ocean i to, czego o nim nie wiesz
Czytaj dalej