Długo wyczekiwany tytuł wreszcie ujrzy światło dzienne!

24 Maj 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Biomutant gra wideo RPG gry 2021 THQ Nordic
Źródło: fortressofsolitude.co.za

Biomutant to nowa głośna produkcja od studia THQ Nordic. Czego mogą spodziewać się po niej gracze i na czym polega rozgrywka w tym tytule?

Czym jest Biomutant?

Biomutant to fabularna gra akcji osadzona w środowisku otwartego świata i rozgrywana z perspektywy trzeciej osoby, w której gracz przejmuje kontrolę nad wojownikiem ssaków w świecie pełnym zmutowanych zwierząt. System walki łączy ataki wręcz z dalekimi strzelaninami. Gracz zbiera części w trakcie gry i łączy je, aby stworzyć broń. Każda część ma swój własny wpływ na statystyki produktu końcowego. Większość ruchów opiera się na broni, którą można wykonać za pomocą systemu craftingu broni w grze.

Zmiany wyglądu i rozbudowana personalizacja

Przez całą grę gracze mogą również zmieniać swoje zdolności, wygląd poprzez mutacje i bio-mechaniczne części ciała, takie jak dołączanie robotycznych nóg, skrzydeł i pazurów, które mogą być używane do uzyskania różnych korzyści przeciwko określonym wrogom lub w określonych miejscach. Gra posiada również dynamiczny system pogodowy i cykl dnia i nocy, które wpływają na rozgrywkę i zachowanie przeciwników.

Biomutant gra wideo RPG gry 2021 THQ Nordic

Jak wygląda fabuły gry Biomutant?

Biomutant posiada rozgałęziające się linie fabularne, w których decyzje podejmowane przez gracza będą decydować o tym, jak dalej potoczy się historia. Świat Biomutant nawiedza bowiem katastrofa naturalna. Spod powierzchni ziemi wydobywa się trujący olej, który zanieczyszcza Drzewo Życia. Drzewo Życia ma pięć korzeni, dzięki którym daje życie całemu światu. Aby uratować Drzewo Życia, gracz musi dotrzeć do końca każdego z korzeni, gdzie oprócz ropy naftowej znajduje się stwór, który niszczy korzeń. Jest też sześć plemion, które odłączyły się od swojej pierwotnej enklawy. Trzy z nich chcą uzdrowić Drzewo Życia, podczas gdy trzy pozostałe planują działać na własną rękę. Gracz może sprzymierzyć się z jednym z plemion i wyeliminować inne, aby zwiększyć potęgę sprzymierzonego plemienia w świecie. Może on również decydować o losie Drzewa Życia bez konieczności mordowania któregokolwiek z plemion.

Produkcja od THQ Nordic ukaże się na PC, Xbox One oraz PlayStation 5. W przyszłości pojawi się także, na konsolach nowej generacji.

Biomutant gra wideo RPG gry 2021 THQ Nordic

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Słynna gra zmieni się nie do poznania? Deweloper podał szczegóły!
  2. Wydobywaj Bitcoin i wygraj z międzynarodową polityką!
  3. 41 urodziny legendy! W uczczeniu tej rocznicy pomoże wielka amerykańska organizacja
  4. Deweloperzy kultowej serii gier chcą przejąć rynek dziecięcych zabawek?
  5. Tych 6 faktów mocno Cię zaskoczy! Ocean i to, czego o nim nie wiesz
  6. Facebook i Google pozbędzie się większości swoich treści? Wiele na to wskazuje!
Czytaj dalej