Twitter - najpopularniejsze profile na świecie (miejsca 1-5)

25 Marzec 2021 | Jakub Barabasz | Internet
Twitter portal społecznościowy internet
Źródło: pixabay.com

Twitter to miejsce, które łączy miliony użytkowników. Każda z osób za jego pośrednictwem może udostępnić krótki post z tekstem czyli tak zwany "tweet". Na tym portalu możliwe jest również udostępnianie zdjęć oraz materiałów wideo. Kilka dni temu przedstawialiśmy Wam już część najpopularniejszych kont na Twitterze. Dzisiaj przyszedł czas na piątkę największych na Twitterze.

Miejsce 5
Cristiano Ronaldo – 91 milionów obserwujących

Popularny CR7 to piłkarz pochodzący z Portugalii. Często uważany za najlepszego gracza na świecie i powszechnie uznawany za jednego z największych graczy wszech czasów. Na przestrzeni lat występował w takich klubach jak Manchester United, Real Madryt oraz Juventus Turyn. Ronaldo jest rekordzistą pod względem największej liczby bramek i asyst w historii Ligi Mistrzów UEFA.

Cristiano Ronaldo piłkarz Portugalia

Miejsce 4
Rihanna – 102 miliony obserwujących

Rihanna jest barbadoską piosenkarką, aktorką i bizneswoman. Urodzona w Saint Michael i wychowana w Bridgetown na Barbadosie, została odkryta przez amerykańskiego producenta płyt Evana Rogersa, który zaprosił ją do Stanów Zjednoczonych, aby nagrała swoje demo. Po podpisaniu kontraktu z wytwórnią Def Jam w 2005 roku, Rihanna szybko zdobyła uznanie, wydając swoje dwa pierwsze albumy studyjne. Od tamtej pory regularnie pojawiała się na listach przebojów.

Rihanna piosenkarka Barbados

Miejsce 3
Katy Perry – 109 milionów obserwujących

Amerykańska piosenkarka oraz autorka tekstów zaczynała od śpiewu w kościelnym chórze. Następnie podpisała kontrakt z Red Hill Records i wydała swój debiutancki album studyjny jeszcze pod swoim nazwiskiem. Płyta nie odniosła jednak sukcesu. Niedługo potem przyjęła pseudonim Katy Perry a jej kariera na dobre wystartowała w 2007 roku.

Katy Perry piosenkarka Stany Zjednoczone

Miejsce 2
Justin Bieber – 114 milionów obserwujących

Drugie miejsce należy do kanadyjskiego piosenkarza i autora tekstów. Bieber zaczynał karierę w wieku 16 lat i szybko stał się niezwykle rozpoznawalny. Ze sprzedażą ponad 150 milionów płyt, Bieber jest jednym z najlepiej sprzedających się artystów muzycznych na świecie.

Justin Bieber piosenkarz Kanada

Miejsce 1
Barack Obama – 130 milionów obserwujących

44 prezydent Stanów Zjednoczonych pełnił swoją funkcję przez 8 lat czyli dwie pełne kadencje. Członek Partii Demokratycznej, Obama był pierwszym afroamerykańskim prezydentem Stanów Zjednoczonych. Zanim został prezydentem pełnił funkcję senatora.

Barack Obama prezydent Stany Zjednoczone

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Twitter - najpopularniejsze profile na świecie (miejsca 6-10)
Stany Zjednoczone: Lina Khan mianowana na komisarza FTC
Życie przed Facebookiem czyli Mark Zuckerberg i historia jego młodości

Czytaj dalej