League of Legends: Wild Rift - jak będzie wyglądał gameplay?

24 Marzec 2021 | Jakub Barabasz | Mobile
League of Legends Wild Rift Riot Games gra wideo MOBA Steam
Źródło: theloadout.com

Riot Games powoli rozpoczyna otwartą betę swojej nowej produkcji pt. League of Legends: Wild Raft. Na obecną chwilę produkcja nie będzie dostępna w Europie a jedynie w USA.

Cechy Wild Rift, rozgrywka i pula bohaterów

Wild Rift wygląda podobnie jak standardowe League of Legends. Rozgrywka toczy się w rzucie izometrycznym. Gracz podąża w niej za swoim bohaterem i steruje nim po mapie. Walczy z falami wrogów, niszcząc wieże i zabijając bohaterów drugiej strony. Oczywiście, jako że gra toczy się na urządzeniach przenośnych, po prawej stronie znajdują się przyciski. Operują one atakami, umiejętnościami oraz przedmiotami. Gracze poruszają się, stukając i przytrzymując lewą stronę ekranu.

Nowości w gameplayu

Już teraz zespół Wild Rift dodał funkcję półblokady kamery do przesuwania widoku gracza po mapie. Jest to świetne rozwiązanie świetna do sprawdzania, co dzieje się tuż za linią wzroku. Sprawdza się to szczególnie gdy gracz czeka w zasadzce lub na terenie zwiadowców. Jest też opcja automatycznego przesuwania kamery w dół ścieżki dalekich skillshotów. Istnieją podobne opcje pozwalające lepiej wycelować globalne umiejętności super umiejętności.

League of Legends Wild Rift Riot Games gra wideo MOBA

Bohaterzy mogą również zostać dostosowani. To możliwe, jeśli ich styl gry nie przekłada się dobrze na tak zwane sterowanie "twin-stick". Na początku stycznia 2021 roku w filmie deweloperskim wyjaśniono, jakie poprawki wprowadzono w Katarinie. Wszystkie działania miały na celu dostosowanie gry do formy mobilnej. Zmiany dotyczyły zwłaszcza jej super umiejętności, którą łatwo było anulować, dostosowując ruch. Dlatego też zmieniono ją tak, by umożliwiała powolne poruszanie się i zmianę pozycji. Ramus również otrzymał nową super umiejętność, lepiej przystosowaną do poruszania się za pomocą dwóch drążków.

Lista bohaterów

Jak już wcześniej wspomniano, gracze będą zdobywać bohaterów grając w grę, podczas gdy inni będą mogli zostać kupieni za walutę zgromadzoną w grze lub za pomocą mikrotransakcji. Żaden z czempionów nie będzie skryty za zakupem za prawdziwe pieniądze. Dzięki filmikom deweloperskim, mamy wczesną pulę czempionów, którzy są już w otwartej becie i prawdopodobnie wystartują wraz z grą. Na tej liście czempionów można już znaleźć wielu bohaterów z League of Legends na PC. Będą nimi min. Ahri, Akali, Amumu, Ashe, Corki, Darius, Draven, Evelynn, Garen, Jax, Janna, Jarvan, Kai'Sa, K/Da, Katarina, Kennen, Lee Sin, Lulu, Miss Fortune, Dr. Mundo, Ramus, Seraphine, Singed, Sona, Teemo, Tristiana, Varus, Wukong, Yasuo oraz Zed.

League of Legends Wild Rift Riot Games gra wideo MOBA

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Co wiemy o League of Legends: Wild Rift? Kiedy premiera gry?
Przecieki mówią o tym, że nowe Call of Duty będzie nosić nazwę Vanguard
Beta trybu multiplayer Resident Evil Village rozpocznie się w kwietniu

Czytaj dalej