Wydobywaj Bitcoin i wygraj z międzynarodową polityką!

23 Maj 2021 | Jakub Barabasz | Internet
Bitcoin pieniądze finanse kryptowaluty
Źródło: pixabay.com

Iran wykorzystuje górnictwo Bitcoin do obejścia i zmniejszenia skutków sankcji, które USA i inni zastosowali wobec tego kraju od 2006 roku. Jak to robi?

Iran znalazł obejście sankcji

Iran wykorzystuje Bitcoin jako narzędzie do obejścia i złagodzenia wpływu surowych sankcji, z którymi boryka się to państwo. Kraj ten pośrednio wykorzystuje wydobycie Bitcoinów do eksportu części swoich rezerw energetycznych, których eksport jest hamowany przez wyżej wspomniane sankcje. Badanie, które szacuje, że Iran mieści 4,5% całego Bitcoina na świecie, jednoznacznie stwierdza, że kraj ten wykorzystuje Bitcoin pośrednio do eksportu swoich rezerw energetycznych.

Bitcoin pieniądze finanse kryptowaluty

Iran centrum Bitcoinowego górnictwa

Iran jest jednym z niewielu krajów z obfitymi rezerwami ropy naftowej. Jednak jego zdolność do ich eksportu i wykorzystania została poważnie ograniczona ze względu na prawie całkowite embargo na eksport ropy, które Stany Zjednoczone wywarły na kraj w ciągu ostatniej dekady. To spowodowało, że rząd zwrócił się w stronę wydobycia Bitcoinów, jako jednego z potencjalnych narzędzi do przekształcenia potencjału energetycznego w produkt, z którego kraj może czerpać zyski. Wydaje się, że to zadziałało. Starzejąca się struktura elektryczna Iranu ma problemy z obsługą obciążenia, jakie nakłada na nią wydobycie. Taryfy elektryczne są dość tanie, co podsyciło szał wydobycia kryptowalut.

Jak Iran wykorzystuje kryptowaluty?

Iran gromadzi swoje rezerwy energii poprzez wykorzystanie ropy naftowej do produkcji energii elektrycznej, która jest przekształcana w Bitcoin poprzez działania górników w Iranie. W ten sposób Iran uzyskuje pośrednią ekspozycję swoich rezerw ropy naftowej poprzez potencjalnych nabywców i użytkowników Bitcoinów. Międzynarodowe organizacje uprzedzają jednak, że wszelkie instytucje i osoby prywatne wysyłające Bitcoin za pośrednictwem Iranu mogą w ten sposób łamać międzynarodowe sankcje nałożone na ten kraj.

Bitcoin pieniądze finanse kryptowaluty

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Deweloperzy kultowej serii gier chcą przejąć rynek dziecięcych zabawek?
  2. 41 urodziny legendy! W uczczeniu tej rocznicy pomoże wielka amerykańska organizacja
  3. Facebook i Google pozbędzie się większości swoich treści? Wiele na to wskazuje!
  4. 250 złotych za grę, którą przejdziesz w 5 minut? To naprawdę się wydarzyło!
  5. Zmiany w aplikacji Tinder. Kto będzie obecny podczas Twoich rozmów?
  6. Gracz dokonał czegoś niemożliwego. Cały gamerski świat jest w szoku!
Czytaj dalej