41 urodziny legendy! W uczczeniu tej rocznicy pomoże wielka amerykańska organizacja

23 Maj 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Sonic gra wideo Stany Zjednoczone Bandai Namco Entertainment
Źródło: archynewsy.com

Staroszkolna maskotka Pac-Man świętuje swoje 41 urodziny, łącząc siły z NBA i Bandai Namco Entertainment. Czego z tej okazji mogą spodziewać się fani?

Symbol gier wideo obchodzi 41-urodziny!

Pac-Man jest symbolem kultury gier wideo, będąc jedną z najbardziej udanych gier arcade w latach 80-tych. Oryginalny labirynt działania arcade cabinet przedstawiony żółty krążek jedzenia kropek wewnątrz top-down labiryntu, wraz ze zjadaniem owoców i dużych kropek na dodatkowe punkty, a wszystko podczas gdy jest ścigany przez cztery kolorowe duchy. Chociaż gra jest dość prosta, Pac-Man był szeroko rozpowszechniony sukces krytyczny i komercyjny, który przekroczył wiele klasyków arcade z tej samej epoki. W 2016 roku franczyza wygenerowała ponad 14 miliardów dolarów przychodu i sprzedała ponad 43 miliony w sprzedaży łącznie. Nic dziwnego, że teraz, nieco ponad 40 lat od wydania, żółty krążek jest nadal w czołówce branży gier.

Pac-Man gra wideo Stany Zjednoczone Bandai Namco Entertainment

Bandai Namco i NBA łączą siły

Aby uczcić rocznicę powstania tego tytułu, w grze PAC-MAN na telefon organizowane jest uroczyste spotkanie. Współpraca została ogłoszona zarówno na oficjalnym koncie NBA na Twitterze, jak i przez Bandai Namco na Twitterze. Fani, którzy zalogują się do aplikacji mobilnej, będą mogli wziąć udział w specjalnym rocznicowym wydarzeniu związanym z NBA, w którym pojawi się 20 nowych poziomów związanych z drużynami występującymi w playoffach NBA i turnieju Play-In. Oprócz zawartości związanej z Pac-Manem, Bandai Namco Entertainment oferuje gadżety związane z Pac-Manem za 30% zniżki. Obejmuje to koszulki, figurki, puzzle i tajemnicze pudełko z 40. rocznicy, która powraca. Dostępna jest nawet szafka arcade, która odtwarza oryginalną edycję PAC-MAN z 1980 roku.

Co jeszcze?

To nie jest jedyne uznanie ikony gier. W zeszłym miesiącu Nintendo ogłosiło zupełnie nowy tytuł Pac-Man w postaci Pac-Man 99, osobliwej gry battle royale na Nintendo Switch. Tytuł ten podąża za tym, co staje się dumną tradycją niekonwencjonalnych battle royale opartych na starych grach wideo pojawiających się na platformie. Niemniej jednak aż trudno uwierzyć w to, że Pac-Man ma 41 lat.

Pac-Man gra wideo Stany Zjednoczone Bandai Namco Entertainment

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Deweloperzy kultowej serii gier chcą przejąć rynek dziecięcych zabawek?
  2. 250 złotych za grę, którą przejdziesz w 5 minut? To naprawdę się wydarzyło!
  3. Facebook i Google pozbędzie się większości swoich treści? Wiele na to wskazuje!
  4. Zmiany w aplikacji Tinder. Kto będzie obecny podczas Twoich rozmów?
  5. Gracz dokonał czegoś niemożliwego. Cały gamerski świat jest w szoku!
  6. Internetowa legenda znika na dobre! Microsoft wydał oświadczenie. 20 Maj 2021 | Jakub Barabasz | Internet
Czytaj dalej