Wiedźmin 3 pobił rekord! Tak dobrego roku jak 2020 jeszcze nie miał

24 Kwiecień 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Wiedźmin 3 Dziki Gon CD Projekt Red gra wideo
Źródło: pushsquare.com

W 2020 roku gra Wiedźmin 3: Dziki Gon miała swój drugi najlepszy rok w historii pod względem sprzedaży. Rozszedł się on w aż 30 milionach egzemplarzy!

Raport finansowy CD Projekt Red za 2020 rok ujawnił, że flagowy projekt studia, czyli Wiedźmin 3: Dziki Gon miał swój drugi najlepszy rok od premiery w 2020 roku. Produkcja ta przekroczyła 30 milionów sprzedanych egzemplarzy. W kwietniu ubiegłego roku studio ujawniło, że sprzedaż Wiedźmina 3 do końca 2019 roku to 28 milionów egzemplarzy.

Wiedźmin 3 CD Projekt Red Geralt

Co spowodowało taki wzrost kilka lat po premierze?

Duży wkład w dalszą promocję serii miał serial telewizyjny Netflixa o tej samej nazwie. Według niektórych doniesień pojawienie się serialu na najpopularniejszej platformie zwiększyło sprzedaż o nawet 500%! Jeśli dodamy do tego zeszłoroczną sytuację pandemiczną i zalecenie o przebywaniu jak najwięcej we własnym domu to mamy już całość. W 2020 roku sprzedaż Wiedźmina 3 była drugą najwyższą od czasu premiery tytułu w 2015 roku. Jak podaje CD Projekt Red, gry z serii Wiedźmin rozeszły się w łącznej liczbie ponad 50 milionów egzemplarzy. Licząc oczywiście od czasu debiutu serii, która miała miejsce w 2007 roku. Z tych 50 milionów egzemplarzy, niezwykle dochodowy ponad połowę wyniku zrobił właśnie WIedźmin 3.

2021 rok będzie jeszcze lepszy?

Pozytywne wyniki rynkowe gry Wiedźmin 3: Dziki Gon będą się utrzymywać w najbliższym czasie. Tym bardziej że już niedługo na rynku pojawią się kolejne aktualizacje dla platform PlayStation 5 i Xbox Series X|S. CD Projekt Red podczas ostatniej konferencji prasowej potwierdził, że premiery tychże aktualizacji planowane są na drugą połowę bieżącego roku. Studio zamierza również wypuścić next-genową aktualizację dla Cyberpunk 2077 w drugiej połowie 2021 roku. Co ciekawe, marka Wiedźmin jako całość ma przed sobą ważny rok. Latem tego roku ukaże się Wiedźmin: Monster Slayer. Będzie to mobilna gra utworzona przez spółkę zależną CD Projekt Red - Spokko Games. CD Projekt Red pracuje również nad dalszym rozwojem gry Gwint. Ponadto, Netflix planuje premierę 2 sezonu Wiedźmina pod koniec 2021 roku.

Wiedźmin 3 CD Projekt Red Ciri

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Projekt planszówki inspirowanej grą z Capcom zebrał 1,5 mln USD w dzień
  2. Strach ma wielkie oczy! Najstrajszniejsze horrory cz.2
  3. Kultowe RPG powraca w nowej odsłonie! Premiera NieR Replicant ver1.224
  4. Wyścigówka, side-scroller oraz survival horror czyli 3 premiery gier
  5. Lepszy sezon w MLB The Show 21? Oto nasza recenzja
  6. Apex Legends jako gra mobilna? Już niedługo to się stanie!
Czytaj dalej