Ranking: Najpopularniejsze gry od Square Enix (miejsca 6-10)

25 Kwiecień 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Square Enix Japonia gry wideo
Źródło: dexerto.com

Square Enix to japoński producent gier wideo i konglomerat rozrywkowy. Od końca lat 80-tych do dzisiaj wydaje kolejne gry. Które z tytułów są jednak najpopularniejsze?

10 Miejsce - Legacy of Kain (3,5 mln sprzedanych egzemplarzy)

Seria gier wideo action-adventure opracowana przez Crystal Dynamics i wydana przez Eidos Interactive, a następnie Square Enix. Akcja serii rozgrywa się w fikcyjnej krainie Nosgoth. Jest to gotycki świat fantasy. Polega na dążeniu Kaina do przeciwstawienia się swojemu przeznaczeniu i przywrócenia równowagi na świecie. Gry z serii Legacy of Kain odniosły sukces krytyczny, szczególnie otrzymując pochwały za wysokiej jakości aktorstwo głosowe, narrację i oprawę wizualną. Pierwsze części gry wydawane były przez innych deweloperów, natomiast Square Enix zajęło się dystrybucją tej gry od 2009 roku.

Legacy of Kain gra wideo

9 Miejsce - Drakengard (5,33 mln sprzedanych egzemplarzy)

Seria gier akcji z gatunku role-playing video. Gra została wymyślona przez Takamasę Shibę i Takuyę Iwasakiego. Historia została stworzona przez Shibę, Iwasakiego, Yoko Taro i Sawako Natori, którzy byli pod wpływem europejskiego folkloru oraz popularnych w tamtych czasach seriali i filmów anime. Akcja głównej serii to utrzymany w północnoeuropejskim stylu dark fantasy świat, w którym ludzie i stworzenia z mitów i legend żyją obok siebie, podczas gdy spin-offy Nier i Nier: Automata są osadzone w alternatywnej rzeczywistości przyszłości prowadzącej z jednego z możliwych zakończeń pierwszej gry. Seria jest uważana za popularną w Japonii, sprzedając się dobrze i zdobywając kultową popularność, ale była to niszowa seria na terytoriach zachodnich. Seria pojawiła się w 2003 roku, a ostatnia część została wydana w 2017 roku.

Drakengard gra wideo

8 Miejsce - Chrono (5,42 mln sprzedanych egzemplarzy)

Gra wideo z gatunku role-playing została wydana w 1995 roku. Fabuła gry podąża za grupą poszukiwaczy przygód, którzy podróżują w czasie, aby zapobiec globalnej katastrofie. Chrono Trigger był sukcesem krytycznym i komercyjnym. Często jest wymieniany jako jeden z najlepszych gier wideo wszech czasów. Gra pojawiła się na rynku w 1995 i była trzecią najlepiej sprzedającą się grą roku w Japonii.

Chrono Trigger gra wideo

7 Miejsce - Hitman (8 mln sprzedanych egzemplarzy)

Square Enix dystrybuowało Hitmana w latach 2012-2016. Było to w okresie wydania odsłony Absolution oraz pierwszej części trylogii. Seria o płatnym zabójcy była w tamtym czasie już dobrze znana więc nic dziwnego, że osiągnęła taki wynik.

Hitman seria gier wideo

6 Miejsce - SaGa (9,9 mln sprzedanych egzemplarzy)

Seria gier wideo science fantasy z otwartym światem role-playing. Seria powstała na Game Boy'u w 1989 roku. Od tego czasu jest kontynuowana na wielu platformach. Gra stawia na eksplorację otwartego świata, nieliniowe rozgałęzienia fabuły. Tytuł wydawany jest systematycznie od lat 90 do chwili obecnej.

SaGa seria gier wideo

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wiedźmin 3 pobił rekord! Tak dobrego roku jak 2020 jeszcze nie miał
  2. Projekt planszówki inspirowanej grą z Capcom zebrał 1,5 mln USD w dzień
  3. Zagraj w te gry jeśli chcesz się bać! Najstarszniejsze horrory cz.1
  4. Strach ma wielkie oczy! Najstrajszniejsze horrory cz.2
  5. Nadchodzi nadprzyrodzony horror! Pojawił się trailer filmu "Obecność 3"
  6. Bitcoin zaliczył duży spadek! Co się dokładnie stało?
Czytaj dalej