Bitcoin zaliczył duży spadek! Co się dokładnie stało?

23 Kwiecień 2021 | Jakub Barabasz | Internet
Bitcoin kryptowaluta pieniądze Stany Zjednoczone
Źródło: pixabay.com

Cena kryptowaluty Bitcoins padła poniżej poziomu 50 000 dolarów. To najniższy poziom tej waluty od ponad sześciu miesięcy.

Co spowodowało spadek Bitcoina?

Wartość kryptowaluty Bitcoin obniżyła się po wstępnych planach prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena. Dotyczą one aktywów cyfrowych i podniesienia stawek podatkowych dla ROI wyższych niż stawki dla pracowników w Ameryce.

Bitcoin kryptowaluta pieniądze finanse Stany Zjednoczone

O co chodzi w planie Bidena?

Plan ma na celu nałożenie wyższej stawki podatkowej na całkowity zysk z inwestycji od momentu jej zakupu do punktu sprzedaży. Prawdopodobnie zostanie on niechętnie przyjęty przez większość obywateli USA. Warto zaznaczyć, że większość z nich czerpie duże korzyści z handlu akcjami i kryptowalutami. Nowe przepisy mogą sprawić, że ponad połowa dochodu osoby, która zarabia powyżej 1 miliona dolarów, będzie wracała do państwa jako podatek. Stanami, które posiadają najbardziej rygorystyczną politykę podatkową, jest Kalifornia i Nowy Jork. Nowe przepisy będą oznaczać to, że wiele osób o wysokich dochodach i inwestorów w Ameryce będzie płacić znacznie więcej za posiadanie, kupowanie i sprzedawanie Bitcoin, Ethereum i innych kryptowalut.

Rynek kryptowalut już odczuł zmiany

Po pierwszych kilku godzinach od ogłoszenia globalny rynek kryptowalut zanotował ponad 11% spadek w ciągu ostatnich 24 godzin. Cena kryptowaluty Bitcoin spadła aż o ponad 6 tysięcy dolarów. Oznacza to, że zmierza on ku swojemu najgorszemu tygodniowi od ponad roku. Do tej pory moneta była jednym z najlepiej radzących sobie aktywów. Każdy, kto kupił ją rok temu, mógł liczyć na ponad 500% zysku. Inwestorzy, którzy zdecydowali się na zakup Bitcoina dwa lata temu, zaliczyli wzrost o 800%. Analitycy z Wall Street ostrzegają przed dalszymi stratami notorycznie zmiennej waluty, która jeszcze tydzień temu osiągnęła swoją rekordową wartość. Oprócz BItcoina spadły także waluty cyfrowei, takie jak Ether czy też satyryczny Dogecoin.

Bitcoin kryptowaluta pieniądze finanse Stany Zjednoczone

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pieniądze: Dogecoin osiągnął szczyt? Jak wygląda sytuacja nowej waluty?
  2. Elon Musk z własną kryptowalutą? Na rynku pojawiła się właśnie Elongate
  3. Pieniądze najbogatszej ósemki świata wynoszą zawrotną kwotę
  4. Projekt planszówki inspirowanej grą z Capcom zebrał 1,5 mln USD w dzień
  5. Stany Zjednoczone jakich nie znasz. 6 zdumiewających ciekawostek cz.2
  6. Stany Zjednoczone jakich nie znasz. 8 zdumiewających ciekawostek cz.3
Czytaj dalej