Przecieki mówią o tym, że nowe Call of Duty będzie nosić nazwę Vanguard

23 Marzec 2021 | Jakub Barabasz | Gry
Call of Duty gra komputerowa
Źródło: dexerto.com

Call of Duty 2021 zostanie podobno opracowane przez Sledgehammer Games i będzie również bezpośrednią kontynuacją Call of Duty: WWII z 2017 roku.

Nowe Call of Duty kontynuacją części z 2017 roku?

Plotki sugerują, że Call of Duty 2021 będzie bezpośrednią kontynuacją wydanego w 2017 roku Call of Duty: WWII. Tytuł gry podobno został ujawniony przez godne wiary źródła. Potwierdziły one wcześniejsze plotki na temat gry. Najnowsza odsłona serii jest najbardziej tajemniczą z dotychczasowych. Dzieje się tak ponieważ wydawca Activision nie podał jeszcze żadnych informacji na temat tego, który deweloper zajmie się produkcją nowego Call of Duty.

Call of Duty gra wideo

Sledgehammer będzie nadal pracować nad grą?

Najnowszy wpis jest owiany tajemnicą po dziwnym i chaotycznym rozwoju Black Ops Cold War. W 2019 roku, kiedy Modern Warfare przygotowywało się do wydania, pojawiła się informacja mówiąca o tym, że Activision podobno usunęło Sledgehammer Games od pracy nad kolejną częścią gry. Gra miała poruszać tematykę Zimnej Wojny i Wietnamu. Jednak przydzielono kogoś innego do pracy nad kolejną produkcją. Nadal nie jest jasne, jak dokładnie miała wyglądać wersja gry Sledgehammera, ani jak wiele Treyarch zrobił, aby zmienić grę poza wprowadzeniem do fabuły postaci takich jak Woods i Hudson.

Sledgehammer podobno dostanie jednak szansę na odkupienie. Wiele plotek wskazuje na to, że Sledgehammer pracuje nad Call of Duty 2021, a najnowszy raport pomaga to potwierdzić. Według renomowanego źródła Call of Duty 2021 będzie potencjalnie nosić tytuł Call of Duty: WWII: Vanguard. Jak na razie jest to jednak tylko wewnętrzna nazwa kodowa. Niezależnie od tego, czy przecieki się sprawdzą, to wszystko wydaje się to potwierdzać, że Sledgehammer będzie rozwijać bezpośrednią kontynuację swojego tytułu z 2017 roku.

Call of Duty gra wideo

Kiedy Activison zapowie nowe Call of Duty?

Obecnie nie ma żadnej oficjalnej zapowiedzi tego, kiedy nowe Call of Duty zostanie ujawnione. Można jednak spodziewać się, że stanie się to już tego lata. Poprzednie części były zapowiadane tuż przed E3, ale biorąc pod uwagę, że E3 prawdopodobnie nie będzie tak znaczące w tym roku, Activision może zdecydować się na podobny ruch jak w zeszłym roku. Plotki sugerowały już, że tegoroczne Call of Duty zostanie ujawnione w Warzone, ale nic nie zostało potwierdzone.

Czytaj dalej