II wojna światowa w nowej grze od polskiego studia!

24 Marzec 2021 | Jakub Barabasz | Premiery
Paradise Lost gra wideo Polska II wojna światowa Steam
Źródło: gog.com

Paradise Lost to gra przygodowa wydana przez polskie studio PolyAmorous. Produkcja porusza takie tematy jak II wojna światowa, rewolucja technologiczna, a także słowiański folklor.

II wojna światowa z innej perspektywy

Paradise Lost to gra przygodowa, która przedstawia alternatywną historię świata po II wojnie światowej. Gra skupia się na chłopcu zmagającym się z poczuciem straty. Główny bohater odkrywa tajemnicę nazistowskiego bunkra. Podejmuje także decyzje, które mogą zmienić losy ludzkości. Gra została stworzona przez polskie studio PolyAmorous. Wydawcą gry zostało All in! Games znane z takich gier jak Tools Up!

Akcja rozgrywa się w alternatywnym świecie, w którym po 20 latach II wojny światowej naziści dokonują ataku nuklearnego na Europę, w tym okupowaną przez dwie dekady Polskę. W takich okolicznościach wcielamy się w rolę 12-letniego chłopca, któremu wraz z matką udało się przeżyć. Przemierzając polskie bezdroża, natrafiamy na zapomniany niemiecki bunkier, a w nim - mieszankę technologicznego boomu i słowiańskiego folkloru. Zwiedzając i poznając historię bunkra i jego mieszkańców, mamy możliwość podjęcia decyzji, które mogą, ale nie muszą, zmienić losy ludzkości.

Paradise Lost gra wideo Polska II wojna światowa

Eksploracja, zagadki oraz fabuła z kilkoma zakończeniami


W Paradise Lost eksplorujemy pomieszczenia bunkra. Możemy tam wejść w interakcję z wieloma przedmiotami, które przybliżają nam życie ludzi, którzy mieszkali tam wcześniej. Znajdziemy tu różne notatki czy tajemnicze wynalazki technologiczne, których użycie wymaga ich ręcznej aktywacji. Nie brakuje również łamigłówek, gdyż wiele sprzętów czy przedmiotów wymaga od nas klikania i manewrowania nimi w odpowiedni sposób. Dzięki temu gra przybiera formę nietypowych zagadek. Podczas zabawy skupiamy się przede wszystkim na fabule. Jest w niej sporo miejsca na podejmowanie decyzji i w zależności od nich możemy doświadczyć jednego z kilku dostępnych w grze zakończeń. Paradise Lost posiada w pełni trójwymiarową i realistyczną oprawę graficzną połączoną z wysublimowaną i melancholijną ścieżką dźwiękową.

Paradiste Lost dostępne jest na komputery stacjonarne. W grę można zagrać za pośrednictwem platformy Steam. Produkcja dostępna jest również na konsolę PlayStation 4 oraz Xbox One.

Paradise Lost gra wideo Polska II wojna światowa

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

League of Legends: Wild Rift - jak będzie wyglądał gameplay?
Przecieki mówią o tym, że nowe Call of Duty będzie nosić nazwę Vanguard
Beta trybu multiplayer Resident Evil Village rozpocznie się w kwietniu

Czytaj dalej