Co wiemy o League of Legends: Wild Rift? Kiedy premiera gry?

23 Marzec 2021 | Jakub Barabasz | Gry
League of Legends Wild Rift gra komputerowa riot games
Źródło: twitter.com

Już za tydzień w USA wystartuje otwarta beta gry League of Legends: Wild Rift. Co na ten moment wiemy o nowej produkcji Riot Games?

Riot Games powoli uruchamia betę mobilnej wersji swojego światowego hitu - League of Legends. Nowa wersja popularnego Lola o nazwie League of Legends: Wild Rift będzie nieco inna, niż znana dotychczas gra. Wszystko dlatego, aby mogła działać na smartfonach. Mimo kilku zmian nadal zachowa ona rdzeń rozgrywki MOBA.

Riot Games szykuje mobilną wersję swojej hitowej gry

Nie wszyscy gracze mają jeszcze okazję wypróbować grę. Po zamkniętej becie, która wystartowała w południowo-wschodniej Azji we wrześniu, nastąpiła otwarta beta, która powoli rozszerza się na inne regiony świata. Harmonogram otwartej bety Riotu przewiduje, że gra będzie dostępna w Europie na początku 2021 roku, a w Ameryce pojawi się 29 marca. Niestety, ale nie ma żadnych wskazówek, kiedy pełna wersja gry zostanie publicznie udostępniona. Wiemy jednak, że gdy Wild Rift trafi już do szerszej dystrybucji, gracze znajdą grę, która jest nieco skrócona w stosunku do MOBA, które zdominowały gry stacjonarne i ligi esportowe przez ostatnią dekadę.

Wild Rift jest zoptymalizowany tak, aby gra działała na dużo mniejszych ekranach smartfonów. Oznacza to również sterowanie dotykowe i nieco krótsze, 15-20 minutowe rundy, które lepiej pasują do gry na telefonie niż standardowe mecze trwające dwa, a nawet trzy razy dłużej. Powoli dodawani są bohaterowie z pecetowego League of Legends. Niektórzy z nich zostali nawet dostosowani do gry na urządzeniach przenośnych. Pojawiła się także nowa mapa, która odświeża klasyczną Summoner's Rift.

League of Legends Wild Rift gra wideo riot games

Cena i data premiery Wild Rift

Nie znamy jeszcze daty premiery mobilnego League of Legends. Wild Rift zostało po raz pierwszy zaprezentowane w październiku 2019 roku w ramach obchodów 10-lecia debiutu League of Legends przez Riot Games. W połowie 2020 roku słyszeliśmy, że gra jest testowana we wczesnej alfie w dwóch regionach: Brazylii i Filipinach.

Jeśli chodzi o cenę Wild Rift, wątpimy, by rozpoczęcie gry kosztowało cokolwiek. Podobnie jak w przypadku podstawowej wersji League of Legends, spodziewamy się, że wersja mobilna będzie free-to-play, z mikrotransakcjami w grze. Riot zapewnia, że żaden z bohaterów nie będzie podlegał mikrotransakcjom, nie będzie też boostów statów pay-to-win. Dla graczy free-to-play dostępna jest waluta w grze o nazwie Poro Coins, dzięki której można odblokować emotki i skórki.

League of Legends Wild Rift riot games

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Beta trybu multiplayer Resident Evil Village rozpocznie się w kwietniu
Już dziś trzy premiery gier! Horror, wyścigówka oraz symulator życia
Czy nauka pozwoli ludzkości na sterowanie maszynami za pomocą myśli?

Czytaj dalej