Wystartował ostatni sezon kultowego detektywistycznego serialu. Co tym razem wydarzy się u "Boscha"?

25 Czerwiec 2021 | Jakub Barabasz | Premiery
Amazon serial film Bosch premiery seriali 2021
Źródło: tampabay.com

Jeden z pierwszych seriali na platformie Amazon Prime Video właśnie dobiega końca. W przyszłości możliwe są spin-offy, ale teraz startuje ostatni sezon.

Siedmioletnia historia dobiega końca

Kiedy w 2014 roku premierę miał pierwszy odcinek znakomitego dramatu detektywistycznego Bosch, pojawił się on jako część pierwszej fali pilotów Amazona, które debiutowały na Prime. O ile ten crowdfundingowy proces rozwoju nigdy tak naprawdę się nie przyjął, o tyle Bosch tak, i cały pierwszy sezon miał premierę w 2015 roku, a kolejne sezony pojawiały się każdej następnej wiosny. Podobnie jak w przypadku powieści Michaela Connelly'ego, z których Bosch czerpie inspirację, konsekwencja jest częścią jego uroku. Niezależnie od tego, czy Bosch prowadzi śledztwo w sprawie śmierci obskurnego pornografa, czy udaremnia szemraną szajkę narkotykową, zawsze udaje mu się wykonać zadanie.

Amazon serial film Bosch premiery seriali 2021

Ostatni sezon został opóźniony

Podczas gdy pandemiczne opóźnienia zakłóciły ten schemat, siódmy sezon Boscha, ogłoszony w lutym 2020 roku i mający pojawić się na antenie latem tego roku, będzie ostatnim. Przynajmniej ostatnim w tym formacie. Najdłużej emitowana seria oryginalna Amazona w końcu dobiegnie końca, stawiając Boscha przed jeszcze jedną, nieskończenie skomplikowaną, pozornie nierozwiązywalną sprawą.

Bosch został przedłużony na siódmy i ostatni sezon w lutym 2020 roku, przed premierą szóstego sezonu. W ogłoszeniu autor Michael Connelly, który był współautorem wielu odcinków i służy jako producent wykonawczy w serii, wyraził pewne rozczarowanie widząc, że seria dobiega końca. W końcu w trwającej serii książek o Boschu, która rozpoczęła się w 1992 roku wraz z publikacją Czarnego Echa, są już ponad 22 książki.

Co nowego w siódmy sezonie?

Sezon 7 wprowadzi również kilka nowych twarzy do obsady Boscha. Powtarzające się role otrzymają bowiem Gino Vento oraz Carlos Miranda. Vento, zagra postać o imieniu Mickey, podczas gdy Miranda wcieli się w detektywa Chrisa Collinsa. Ostatni sezon serialu będzie można obejrzeć na Amazon Prime Video.

Amazon serial film Bosch premiery seriali 2021

Czytaj dalej