Szybcy i Wściekli 9 w końcu na ekranach polskich kin! W filmie pojawiła się plejada gwiazd!

25 Czerwiec 2021 | Jakub Barabasz | Premiery
Szybcy i Wściekli film Stany Zjednoczone filmowe premiery 2021
Źródło: dailyhindnews.com

Szybcy i Wściekli 9 są już dostępni na ekranach kin w Polsce. W najnowszej części pojawiło się wiele znanych z serii postaci. A kto dokładnie?

Szybcy i Wściekli pojawili się już wcześniej w kinach niektórych częściach świata, a teraz trafia również na polskie ekrany. Film został opóźniony o cały rok z planowanej premiery w maju 2020 na kwiecień 2021, po czym został ponownie przesunięty na maj, a następnie czerwiec 2021. Filmowanie do dziewiątego filmu odbywało się od czerwca do listopada 2019 roku w Londynie, Los Angeles, Edynburgu, Tajlandii i Georgii.

Szybcy i Wściekli film Stany Zjednoczone filmowe premiery 2021

Teraz miała być już "dziesiątka"

Pierwotnie plan zakładał, że dziesiąty i podobno ostatni film ukaże się w kwietniu 2021 roku. Ten plan został oczywiście zmieniony po opóźnieniach, a Vin Diesel ujawnił swoje życzenie, abyśmy faktycznie otrzymali dwuczęściowy finał serii, który się spełnia. Justin Lin powróci do reżyserii, a w filmach pojawią się wszyscy główni członkowie obsady, którzy wezmą udział w przedłużonej, ostatniej przejażdżce, o ile nie zostaną uśmierceni w dziewiątym filmie. Diesel wyjaśnił, że musiały to być dwa filmy ze względu na samą ich skalę. Częściowym powodem, dla którego Szybcy i Wściekli 10 został podzielony na dwie części, jest ogromne zróżnicowanie lokalizacji, jakie muszą odwiedzić aktorzy. Nie ma jeszcze potwierdzenia, kiedy ostatnie dwa filmy mogą zostać nakręcone lub kiedy zostaną wydane w kinach. Prawdopodobnie będzie to co najmniej 2022 rok.

Obsada pełna powrotów

Większość głównej obsady powraca na dziewiątą odsłonę, a więc Vin Diesel jako Dom, Michelle Rodriguez jako Letty, Chris 'Ludacris' Bridges jako Tej i Tyrese Gibson jako Roman. Po pominięciu ostatniego filmu, Jordana Brewster jest również z powrotem jako siostra Doma, Mia, która jest żoną zmarłego Briana Paula Walkera. Co ekscytujące, Brewster i Rodriguez będą faktycznie dzielić scenę mówienia w dziewiątym filmie po raz pierwszy w serii. Nathalie Emmanuel powróci jako Ramsey. W filmie pojawi się również John Cena, o którym mówiono, że zagra "badassową" postać. Charlize Theron została potwierdzona do odegrania swojej czarnej roli jako Cipher, podczas gdy Helen Mirren powraca również jako matka Shawa - Magdalena. W dziewiątym filmie pojawią się także Cardi B jako Leysa, Anna Sawai i Vinnie Bennett, a gwiazda Marvela Michael Rooker zagra postać o imieniu Buddy.

Szybcy i Wściekli film Stany Zjednoczone filmowe premiery 2021

Czytaj dalej