Square Enix odświeża jeden ze swoich pierwszych tytułów! Oto nowe Legend of Mana!

24 Czerwiec 2021 | Jakub Barabasz | Premiery
Legend of Mana Square Enix premiery gier 2021
Źródło: nintendoenthusiast.com

Legend of Mana jest remasterem gry, która pierwotnie ukazała się w 1999 roku. Square Enix postanowiło jednak odświeżyć tę niegdyś popularną grę.

Czym jest Legends of Mana?

Legend of Mana przenosi gracza do fikcyjnego świata, w którym pełno jest magii oraz potworów. Na początku rozgrywki świat ten jest jednak prawie pusty a to wszystko z powodu kataklizmu, który nawiedził to miejsce wcześniej. Wtedy właśnie Drzewo Many czyli najważniejszy punkt świata Fa'Diel prawie doszczętnie spłonęło a między mieszkańcami doszło do wojny domowej. Zadaniem gracza jest przywrócenie do świetności Drzewa Many.

Rozgrywka

Rozgrywka w Legend of Mana pokazana jest z górnego widoku. Podczas rozgrywki gracz eksploruje dostępne lokacje walcząc z napotkanymi tam potworami. W walce może używać zarówno broni jak i magicznych umiejętności. Wraz z kolejnymi rozegranymi godzinami wzrastają również umiejętności kierowanego przez gracza bohatera.

Legend of Mana Square Enix premiery gier 2021

Nowości w grze

Niewątpliwą nowością wprowadzoną do tego remake'u jest system Land Make. Polega on na tym, że początkowo świay Fa'Diel jest praktycznie pusty. Dzieje się tak ponieważ wcześniejszy kataklizm i wojna domowa doprowadziły do zamknięta dawnych krain w artefaktach. Gracz odnajdując je sprawia, że na mapie pojawia się dawne miasto bądź zabudowanie. Miejsca te są zróżnicowane zarówno pod względem występujących tam potworów jak i przedmiotów, które można tam zdobyć. W nowym Legends of Mana dodano także kampanię fabularną. Co ciekawe można ją rozegrać samemu lub w kooperacji z drugim graczem.

Odświeżenie z zachowaniem stylu pierwowzoru

Mimo, że gra uzyskała znaczące odświeżenie to twórcy nie zrezygnowali z kluczowych elementów pierwowzoru. Produkcja nadal ukazana jest z perspektywy 2D a styl graficzny przypomina ten z oryginalnego tytułu. Na potrzeby remastera przygotowano również dodatkową ścieżkę dźwiękową, a gra pozwala na przełączanie się pomiędzy oryginalnymi i odświeżonymi utworami.

Legend of Mana Square Enix premiery gier 2021

Czytaj dalej