PlayStation w końcu to zrobił! Gracze już wkrótce będą mogli korzystać z funkcji cross-play

23 Czerwiec 2021 | Jakub Barabasz | Gry
PlayStation Xbox konsole gry wide Microsoft Sony
Źródło: PlayStation Xbox konsole gry wide Microsoft Sony

Dyrektor generalny PlayStation obiecuje, że platforma umożliwi graczom rozgrywkę w trybie cross-play. To odpowiedź na potrzeby graczy.

PlayStation z opcją cross-play

Według dyrektora generalnego Sony Interactive Entertainment Jima Ryana, więcej gier na PlayStation będzie kompatybilnych z trybem cross-play. Podczas gdy reszta branży gier komputerowych w pełni zaakceptowała multiplayer crossplay, PlayStation było jedyną platformą, która tego nie zrobiła. Zarówno Xbox, jak i Nintendo mają mnóstwo tytułów z funkcją cross-play, pozwalającą na interakcję między tymi dwoma platformami, a także PC.

Sony PlayStation 5 next-gen konsola do gier wideo

Cross-play budzi emocje już od lat

Kontrowersje związane z cross-play utrzymują się do dziś. Dzieje się tak, ponieważ część gier mimo posiadania funkcji cross-play nie jest kompatybilna z konsolami PlayStation. Jak twierdzi część osób ze świata gier, wina leży po stronie Sony i jego polityki. Polityka ta wymaga od wydawców i deweloperów uiszczenia opłaty za umożliwienie crossplay na PlayStation. Taka opłata nie jest wymagana, aby włączyć funkcję na Xboxie lub Switchu. Z tego powodu, wielu w branży nazwało Sony jedyną prawdziwą przeszkodą.

Sony posłuchało graczy

Gracze powinni być podekscytowani perspektywą pojawienia się większej liczby gier obsługujących rozgrywkę wieloosobową na PlayStation. Chociaż firma taka jak Sony chce, aby gracze wybierali PlayStation zamiast innych platform, nie powinno to być powodem, dla którego nie mogą grać ze sobą. W przewidywalnej przyszłości biznes gier będzie się coraz bardziej skupiał na modelach free-to-play, a rozgrywka sieciowa jest ważnym elementem sukcesu tych gier. Szczególnie z nowych gier nadal skupić się bardziej na multiplayer niż singleplayer. Miejmy nadzieję, że Sony zrozumiało, że jego gracze chcą grać z większą liczbą osób poza konsolami PlayStation i spełni swoją obietnicę.

Sony PlayStation

Czytaj dalej