Japonia znów na pierwszym planie. Oto Scarlet Nexus czyli nowość od Bandai Namco Entertainment

26 Czerwiec 2021 | Jakub Barabasz | Premiery
Scarlet Nexus gra wideo Japonia Azja premiery gier
Źródło: thecherawchronicle.com

Scarlet Nexus to gra RPG utrzymująca się w futurystycznym świecie, który jest połączeniem kultury japońskiej, technologi oraz mocy psionicznych.

Fabuła gry

Scarlet Nexus toczy się w dość odległej przyszłości, w której to odkryto specjalny hormon, który daje niektórym ludziom psioniczne moce. Gracz podczas rozgrywki wciela się w postać Yuito Sumeragi, czyli młodzieńca z miasta New Himuka. Jego specjalną mocą jest psychokineza. Główny protagonista jest członkiem organizacji, której zadaniem jest walka z potężnymi istotami, które atakują ludzi, ponieważ żywią się ich mózgami.

Scarlet Nexus gra wideo Japonia Azja premiery gier

Mechanika gry

Scarlet Nexus jest klasycznym japońskim RPG-iem. Zadaniami gracza podczas rozgrywki jest eksplorowanie lokacji, wykonywanie poszczególnych zadań oraz stopniowe "popychanie" do przodu fabuły. System walki w grze toczy się w czasie rzeczywistym i jest połączeniem dynamicznej akcji oraz strategii. W trakcie walki, jak i podczas zwykłej rozgrywki gracz może korzystać z szeregu mocy psionicznych. Może podnosić i niszczyć różne przedmioty, a także rzucać ich fragmentami we wrogów.

Tryby gry i kwestie techniczne

Dominującym trybem gry jest kampania fabularna. Scarlet Nexus oferuje jedynie grę w trybie solo bez możliwości rozgrywki online. Gra uzbrojona jest w ładną trójwymiarową grafikę. Wykorzystuje ona unikalną konwencję o nazwie brain punk. Aby zrealizować swoją wizję, twórcy zdecydowali się na wykorzystanie technologii cel-shading i zastosowali styl typowy, który jest charakterystycznym punktem w japońskich filmach animowanych. Produkcja od Bandai Namco Entertainment dostępna jest zarówno na komputery osobiste, jak i konsole PlayStation 4/5 oraz Xbox One i Xbox Series S/X.

Scarlet Nexus gra wideo Japonia Azja premiery gier

Czytaj dalej